אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בין מטרות החיסול של אל-קאעידה: ביל גייטס ובן ברננקי צילום: בלומברג

בין מטרות החיסול של אל-קאעידה: ביל גייטס ובן ברננקי

המגזין המקוון של הארגון סימן כמטרות לפגיעה חברות תעופה אמריקאיות וגם "אישיות כלכלית" כמו יו"ר הבנק הפדרלי לשעבר ברננקי ו"יזמים עשירים או בעלים של חברות"

29.12.2014, 18:00 | שירות כלכליסט
בערב חג המולד בשבוע שעבר, פרסם ארגון אל-קאעידה במהדורה של המגזין המקוון שלו, מדריך מפורט כיצד לעקוף את האבטחה בשדות התעופה כדי להחדיר פצצה למטוס.

המגזין המיליטנטי סימן את חברות התעופה אמריקן, יונייטד, קונטיננטל, דלתא, בריטיש איירוייז, איזי ג'ט ואייר פרנס, כמטרות מבוקשות. רעיונות נוספים כוללים התנקשות ב"אישיות כלכלית" כמו יו"ר הבנק הפדרלי לשעבר בן ברננקי וב"יזמים עשירים או בעלים של חברות", כמו ביל גייטס.

המגזין באנגלית הושק ב-2010 במטרה לגייס מוסלמים הגרים במערב לארגון הטרור. מאמרים קודמים עודדו ביצוע התקפות בסגנון פתיחה באש במסעדה בוושינגטון או שימוש בטנדר כדי לדרוס הולכי רגל.

בן ברננקי. מטרה לחיסול?, צילום: בלומברג בן ברננקי. מטרה לחיסול? | צילום: בלומברג בן ברננקי. מטרה לחיסול?, צילום: בלומברג

לפי הבלוג HSToday.us, המוקדש לענייני ביטחון אמריקאיים, המהדורה האחרונה מוקדשת לג'יהאדיסטים פוטנציאלים שירצו לפעול כזאבים בודדים ולבצע לבדם פעולות טרור בארה"ב ובמדינות מערביות אחרות כמו פיצוץ מטוס. המגזין פרסם הוראות מפורטות ומומחשות כיצד לבנות פצצות במטבח הביתי. לטענת הכותבים, ניתן "להחביא" מכשירי נפץ לא רק במטוסים, אלא אפשר להשתמש בהם כדי לפוצץ מטרות אחרות ש"ירסקו" כלכלות מערביות. "אנחנו ממליצים על החומרים הפשוטים האלה, שזמינים בכל רחבי העולם, אפילו בארה"ב", נכתב במגזין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות