אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש למדינה: החלו בתוכנית הבראה בדואר בתוך 21 יום או שתאבדו את שליטה בחברה צילום: אלעד גרשגורן

ביהמ"ש למדינה: החלו בתוכנית הבראה בדואר בתוך 21 יום או שתאבדו את שליטה בחברה

שופט בית המשפט המחוזי, הדן בעתירה של מחזיקי האג"ח בדואר, הודיע כי אם עד לאמצע ינואר לא יחל יישום תוכנית ההבראה הוא יורה לחברה לבצע קיצוץ חד צדדי בכוח אדם ולהתחיל בגיוס משקיע שייקח את השליטה בדואר מידי המדינה

29.12.2014, 20:47 | אופיר דור

בית המשפט המחוזי בירושלים מציב דד ליין אחרון למדינה ולדואר ישראל: החלו ביישום תוכנית הבראה מלאה בחברה בתוך 21 יום, כלומר עד ל-19 בינואר. אם תוכנית ההבראה לא תיושם עד אז, יורה בית המשפט להנהלת הדואר לבצע צמצום חד-צדדי מיידי בכוח האדם וכמו כן יתחיל הליך לאיתור משקיע לדואר, שיסכים להזרים אליו מימון בתמורה לקבלת השליטה בחברה.

קראו עוד בכלכליסט

השופט דוד מינץ קבע עוד כי אם הדואר לא יוציא לפועל את הצעדים האמורים יוכלו מגישי העתירה, מחזיקי האג"ח של הדואר, לבקש כי ישודרג מעמדו של המשקיף המיוחד אייל גבאי לנאמן מטעם בית המשפט.

איל גבאי. עשוי להפוך לנאמן מטעם בית המשפט, צילום: אוראל כהן איל גבאי. עשוי להפוך לנאמן מטעם בית המשפט | צילום: אוראל כהן איל גבאי. עשוי להפוך לנאמן מטעם בית המשפט, צילום: אוראל כהן

לדברי השופט, "חרף הצהרת הכוונות החיוביות של המדינה, לעת הזו, גם נוכח הנסיבות האובייקטיביות שנוצרו בשל פיזור הכנסת והחלפת שרי התקשורת והאוצר, הסכם הבראה כולל אינו נראה באופק".

החשש הוא כי ללא תוכנית הבראה שתכלול קיצוץ של 1,200 משרות בחברה, סגירת סניפים והעלאת תעריפים, הדואר יגיע לחדלות פירעון בחודש אפריל ולא יוכל לעמוד בתשלומיו השוטפים למחזיקי האג"ח, להם הוא חייב 280 מיליון שקל. מחזיקי האג"ח אמנם הגיעו להסדר עם הדואר על שעבוד נכסים שיבטיח את תשלום החוב, אך זה יצא לפועל רק אם תחתם תוכנית הבראה.

השופט מתח ביקורת על כך שהמדינה, כלומר רשות החברות הממשלתיות, לא מוכנה להצהיר על גובה המימון שהיא תעמיד לצורך תוכנית ההבראה עד עכשיו. על מנת ליישם את תוכנית ההבראה צריכה ההסתדרות להגיע להסכמות עם הנהלת הדואר והמדינה לגבי זהות הפורשים בתהליך ולחתום על הסכם קיבוצי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
לא פלא שכל ראשי הוועד ליכודניקים...מכרו אותנו
כל האשמה זה בראשי הוועד המלוכלכים שאנחנו העובדים בוחרים בהם...כולם שם משוחדים ומוכרים אותנו בנזיד עדשים תמורת טובות הנאה שלהם ..תבדקו ותמצאו מה הם עושים בשביל העובדים ??? כל ראשי הוועד קיבלו תפקידי ניהול , כולם דפרים לא מסוגלים לנהל פיצוציה , שמים תחתיהם משהו שעושה את כל העבודה והם מסתובבים כל היום בכל המרחב , מיחצנים את עצמם...מקבלים משכורות גבוהות ורכב ואותנו העובדים דופקים , בשנה האחרונה דפקו אותנו עוד והורידו שעות נוספות ופרמיות וכל זה בשיתוף פעולה מלא עם ההנהלה ..ולמראית עיין משחקים אותה דואגים לנו . חזרנו לרמות שכר כמו לפני 10 שנים ..כדאי שתתחילו להתעורר ולהעיף את ראשי הוועד לפני שיהיה מאוחר!!! הכי עצוב שהוועד בשנתיים האחרונות נתן הוראה לכל בתי המיון לעכב דואר במשך שבועות ( אתם בטח שמים לב שמכתבים מגיעים באיחור רב) ואנחנו העובדים המסורים בסוף לא בסדר . כל זה במסווה של מלחמה לטובת העובדים..חבל שלא פותחים להם תיקים פליליים על הדברים החמורים שאוכלי החינם האלו עושים !!!
נ.ב  |  04.01.15
לכל התגובות