אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר ההסתדרות: "420 עובדי ערוץ 10 מוחזקים כבני ערובה, על נתניהו לפעול" צילום: אורן כהן

יו"ר ההסתדרות: "420 עובדי ערוץ 10 מוחזקים כבני ערובה, על נתניהו לפעול"

לדברי אבי ניסקורן "בשעה קשה זו על ראש הממשלה שמכהן כשר התקשורת לפתור את המשבר ללא דיחוי וזאת בשם חופש העיתונות, כבוד האדם העובד והצלת מאות משפחות ממעגל האבטלה״

30.12.2014, 08:50 | אופיר דור

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן מצטרף (ג')לקריאה לראש הממשלה ושר התקשורת בנימין נתניהו לפעול כדי להציל את ערוץ 10 מסגירה.

קראו עוד בכלכליסט

ניסנקורן נפגש אמש עם נציגים מעובדי ערוץ 10 ואמר כי "עובדי ערוץ 10 נהגו לאורך כל הדרך באחריות רבה תוך ויתורים כואבים למען הצלת הערוץ. זה לא נתפס ש-420 עובדים מוחזקים כבני ערובה של הרגולציה. הפתרון הוא בר השגה והוא יכול להיות מיידי. בשעה קשה זו על ראש הממשלה שמכהן כשר התקשורת לפתור את המשבר ללא דיחוי וזאת בשם חופש העיתונות, כבוד האדם העובד והצלת מאות משפחות ממעגל האבטלה״.

הזיכיון של ערוץ 10 מסתיים מחר, 31 בדצמבר, ועל פי החוק אם הערוץ לא מקבל הארכת זיכיון או רישיון קבוע עד אז הוא ייסגר. נתניהו לא התייחס עדיין לנושא ערוץ 10 על אף הקריאות הרבות אליו מצד גורמים שונים להיחלץ להצלתו. לשכת נתניהו מתנהלת בפסיביות מוחלטת בכל הנוגע לסגירה הצפויה של ערוץ 10 ועד כה לא ניסתה להוביל יוזמות להצלתו.

המסך בערוץ 19 המסך בערוץ 19 המסך בערוץ 19

אתמול החליט ועד עובדי הערוץ בראשות הכתב מתן חודורוב שלא להחשיך את המסך. במקום זה החלו העובדים לשדר בכל מקבץ פרסומות סרטון הקורא לנתניהו להתערב במשבר. "אתה יודע שערוץ 10 גייס את כל הכספים שהוא חייב למדינה אז למה אנחנו לא מקבלים רישיון להמשיך ולשדר? בעוד יומיים ערוץ 10 ייסגר. הפתרון רק בידיים שלך", נאמר בסרטון.

כרגע הממשלה היא היחידה שיכולה לנסות ולקדם פתרון חקיקה מהיר בכנסת להארכת זיכיון או מתן רישיון זמני לערוץ 10. אם לא יקודם פתרון שכזה, יופנו כל העיניים אל ישיבת מועצת הרשות השנייה מחר שתהיה ההזדמנות האחרונה למנוע את סגירת הערוץ. ברשות השנייה מצהירים כי לא ניתן יהיה לאשר רישיון ל-15 שנה לערוץ 10 כל עוד הוא לא עמד בתשלום החוב למדינה בהיקף של 36 מיליון שקל. מנכ"ל ערוץ 10 ניסה להגיע להסכמה עם הרשות השנייה שתאפשר את תשלום החוב על ידי הקטנת הערבויות הבנקאיות של הערוץ, אך ללא הצלחה.

אתמול התגייס גם מנכ"ל זכיינית ערוץ 2 רשת אבי צבי לעזרת ערוץ 10 ושלח מכתב ליו"ר הרשות השנייה אוה מדז'יבוז' ובו קריאה להצלת הערוץ באופן דחוף. 10. "כולנו עדים למשבר הרגולטורי באשר לעתידו של ערוץ 10, משבר שאני משוכנע שבכוחך, כיו"ר מועצת הרשות השנייה, לסייע לפתור", כתב צבי.

נשיא המדינה ראובן ריבלין התייחס בעמוד הפייסבוק שלו לערוץ 10 וכתב כי "החשכת ערוץ טלוויזיה היא צל על הדמוקרטיה הישראלית, בוודאי בתקופת בחירות. אין חולק שחובות צריך לשלם ואולם ראוי למצוא פתרון, גם אם זמני, למשבר הנוכחי שימנע את סגירת הערוץ, וזאת לפחות עד לכינונה של ממשלה חדשה".

הנשיא לשעבר שמעון פרס כתב בעמוד הפייסבוק שלו כי "ככל האזרחים גם אני הצטערתי לראות אמש את החשכת ערוץ 10. דמוקרטיה יציבה דורשת תקשורת חזקה ועצמאית- יש למצוא פתרון להמשך קיומו של ערוץ 10- ערוץ חשוב ומקור פרנסתם של מאות עובדים במדינת ישראל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
אני מקווה שזה שניסקורן עכשיו מתערב שם לא יגרום
לציבור לסלוד מערוץ 10. מספיק מה שעשה לנו עם הוועד של הנמל ועכשיו גם עם הוועד של החשמל... אמנם בעל החברה שאני עובד בה הוא דיי חברתי ובינתיים לא מפר זכויות עובדים, אבל כשאנחנו החלטנו כן להתאגד בסוף, בחרנו דווקא בהסתדרות הלאומית. מקווה שיימצא פתרון למאבקם של עובדי ערוץ 10, ושלא נראה עוד פוליטיקאים נבזיים.
אורי  |  30.12.14
8.
ערוץ 10
כשלא שילמתי את המשכנתא עיקלו לי את הבית כשלא שילמתי חובות על הלוואות עיקלו לי את המשכורת אני היום חיה עם בעלי 4 ילדים בבית הורי בדירת 3 חדרים אני חברת הסתדרות אולי יעשו גם לי תספורת ויממנו אותי מה יש לא מגיע לי ? אני עובדת בעלי עובד שנינו שרתנו בצבא אוי סליחה אני לא ערוץ 10
דניאלה , מרכז  |  30.12.14
לכל התגובות