אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשכורות בהייטק ממשיכות לטפס, במיוחד עבור מהנדסי התוכנה צילום: שאטרסטוק

המשכורות בהייטק ממשיכות לטפס, במיוחד עבור מהנדסי התוכנה

מהנדסים השולטים בשפות ++C וג'אווה מגיעים למשכורות של 28 אלף שקל בחודש. מהנדסי תוכנה בתחום ממשקי הרשת מרוויחים 25 אלף שקל וצמיחה חדה במיוחד נרשמה במשכורות המקסימליות שמקבלים אנשי מדיה חברתית

30.12.2014, 12:28 | אסף גלעד

גם בשנת 2014, שנה של מלחמה בעזה, אי יציבות במזרח התיכון ומשבר פוליטי חמור, המשכורות בהייטק המשיכו לטפס. השנים האחרונות הפכו משתלמות במיוחד למהנדסי התוכנה, במידה רבה על חשבון חבריהם שבחרו ללמוד הנדסת חשמל.

קראו עוד בכלכליסט

משכורות מהנדסי התוכנה העוסקים בפיתוח תוכנה, ובפרט בשפות ++C וג'אווה הגיעה לשיא של 28 אלף שקל בחודש מקסימום. לשם השוואה, בשנה שעברה משכורת השיא שלהם הגיע רק ל- 26 אלף שקל ברוטו, ואילו בשנת 2012 עמדה משכורת השיא של מהנדסי תוכנה על 25 אלף שקל, כך עולה מנתוני קבוצת ההשמה נישה, המתמחה במקצועות ההייטק.

גידול דומה חל גם במשכורות הממוצעות של מהנדסי Frontend בסביבת ווב, מהנדסי תוכנה העוסקים בפיתוח ממשקים ליישומי ווב. אלה הגיעו לשיא של 25 אלף שקל משכורת מקסימום, עלייה של 2,000 שקל ביחס לשנה שעברה ושל 5,000 שקל ביחס ל-2012.

משתלם להיות מהנדס תוכנה בישראל. אילוסטרציה, צילום: shutterstock משתלם להיות מהנדס תוכנה בישראל. אילוסטרציה | צילום: shutterstock משתלם להיות מהנדס תוכנה בישראל. אילוסטרציה, צילום: shutterstock

מנגד, שכרם של מהנדסי Real Time Embedded, פיתוח שכבת תוכנה מעל רכיבי מוליכים למחצה ליישומי ציוד תקשורת או חומרה, לא השתנה בשלוש השנים האחרונות והוא עומד על משכורת מקסימום של 26 אלף שקל.

צמיחה במשכורות מומחי המדיה החברתית

מה מחפשים בחו"ל? רוצה לעבוד בארה"ב? התמקד במחשוב ענן לינקדאין פרסמה את רשימת 25 הכישורים המבוקשים ביותר בשוק העבודה האמריקאי. כמעט כולם נוגעים לתעשיית ההייטק ובראשם מחשוב מערכות ענן מבוזרות, תוכנות אינטגרציה וסייבר נמרוד צוק, 34 תגובותלכתבה המלאה
קפיצה מרשימה נרשמה גם בקרב מקצועות נוספים, מובייל, סייבר ודיגיטל: משכורת המקסימום של אנשי בדיקות בתחום המובייל קפצה מ-18 אלף שקל ב-2012, ל- 23 אלף שקל השנה; חוקרי סייבר יוכלו להתמקח על משכורת של עד 28 אלף שקל, עלייה של 6,000 שקל ביחס לשנה שעברה; בתחום המדיה הדיגיטלית, אנשי SMO המתמחים בקידום ברשתות החברתיות יוכלו להתמקח על משכורת של עד 16 אלף שקל, הכפלה ביחס ל-2012, ומנהלי קמפיינים אונליין יוכלו להרוויח עד 15 אלף שקל בחודש. בשנת 2012 משכורות המקסימום שלהם הגיעו ל-9,000 שקל בלבד.

שינויים דומים התחוללו גם ברמת המשכורות שחברות ההייטק מציעות לעובדים חדשים. משכורותיהם של אנשי הסייבר צמחו השנה ב-22% ביחס לשנה שלפניה, ורשמו את הגידול הגבוה ביותר ביחס לכל שאר המקצועות בהייטק במהלך השנה. משכורותיהם של אנשי אינטרנט ואון ליין צמחו השנה ב-18%; אנשי פיתוח אפליקציות מובייל הגדילו את שכרם ב-15% ואנשי ביג דאטה הגדילו את משכורותיהם ב-12%.

מנגד, משכורותיהם של אנשי חומרה ממשיכות לצנוח. משכורות אנשי תקשורת פחתו ב-9% ומשכורותיהם של מהנדסי פיתוח מוליכים למחצה ירדו ב-8%, לעומת ירידה של 6% בלבד בשנה שעברה. לא מדובר בצמצום של משכורות לעובדים קיימים, כמובן, אלא במשכורות שחברות ההייטק מוכנות להציע לעובדים חדשים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

27 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

26.
טוב די נמאס מהכתבות האלה. אני אומר
שמי שרוצה יכול ללכת איתי ראש בראש, אני מעלה צילומי תלושי משכורת של כל הצוות שלנו, 7 איש, בעילום שם ופרטים. תיראו את הותק ואת המשכורת. מספיק שתראו לי תלוש אחד עם משכורת כזו. אולי אולי יש בודדים שמקבלים את הסכומים המנופחים האלה, אבל זה ממש לא מייצג. 5 שנים וחצי, ולא נתקלתי בהצעה או מישהו שמרוויח סכומים כאלה. הזוי. והאמת כבר לא אכפת לי. חייב שינוי כיוון. בהצלחה לכולם
הייטקיסט ותיק  |  03.01.15
24.
כל האמת על הכתבות והסקרים של חברות ההשמה
כתבה מגמתית של חברת השמה. מפציצים משכורות מנופחות כדי לעודד עובדים לעבור בין עבודות כשבדרך חברת ההשמה גוזרת קופון. בפועל השכר הרבה יותר נמוך אבל כל עובד בלתי מנוסה שקורא את הכתבה ישר אומר לעצמו: "השכר כל כך גבוה בשוק, כדאי לי לעבור עבודה" ומי מרוויח מזה? חברות ההשמה. את הדוחות עם הנתונים האמיתיים הם מוכרים בכסף רב למנהלי כ"א בחברות כך שהם יודעים בדיוק מה מצב השוק האמיתי. תבואו ותבקשו מה שכתוב בכתבה ויצחקו לכם בפנים.
אחד שיודע , כדור הארץ  |  31.12.14
לכל התגובות