אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אומרים שלום לאקספלורר? מיקרוסופט מפתחת דפדפן חדש

אומרים שלום לאקספלורר? מיקרוסופט מפתחת דפדפן חדש

הוא זכה לשם הקוד Spartan וצפוי להיות בעל עיצוב וממשק דומה לשל כרום ופיירפוקס. הדפדפן - מוצר חדש לחלוטין ולא עדכון של אקספלורר - עתיד להיות מנוע הגלישה של ווינדוס 10

30.12.2014, 14:31 | נמרוד צוק

מיקרוסופט מתכננת להשיק דפדפן חדש. החברה אמנם שיפרה את אינטרנט אקספלורר שלה בתחום הביצועים והידידותיות, אך עדיין מתקשה ליישר קו עם אלו של כרום מבית גוגל ופיירפוקס מבית מוזילה.

קראו עוד בכלכליסט

הדפדפן, שזכה בינתיים לשם הקוד הפנימי Spartan, יהיה מוצר חדש לחלוטין ולא גרסת אקספלורר משופרת. הוא יוצמד לווינדוס 10, מערכת ההפעלה הבאה של החברה - שתהיה חוצת פלטפורמות ותפעל גם על מחשבים, גם על סמארטפונים וטאבלטים וגם על מוצרי מחשוב לביש וטלוויזיות.  

האם יחליף ספרטן את אקספלורר בשוק הדפדפנים? האם יחליף ספרטן את אקספלורר בשוק הדפדפנים? האם יחליף ספרטן את אקספלורר בשוק הדפדפנים?

החברה טרם הכריזה רשמית על הדפדפן וקיומו נחשף אתמול על ידי עיתונאית ZDNET מרי ג'ו פולי על בסיס מידע שקיבלה ממקורות בחברה. אדם נוסף שפרסם את הטענה הוא תומאס ניגרו, אחד ממפתחי נגן המדיה VLC, שצייץ על כך בחשבון הטוויטר שלו לפני שבועיים. על פי פולי, הדפדפן החדש יהיה קומפקטי יותר מאינטרנט אקספלורר, כאשר במקביל החברה עשויה להמשיך לפתח את הדפדפן הותיק.

הדפדפן יתבסס בשלב הראשון על אותם מנוע תצוגה (טרידנט) ומנוע ג'אווה סקריפט (צ'אקרה) שמותקנים בגרסה האחרונה של אקספלורר, אבל יראה דומה יותר לפיירפוקס וכרום ויכלול אלמנטים המחקים את ממשק המשתמש של הדפדפנים המתחרים ותמיכה בהרחבות. כפי הנראה הוא ישמש כדפדפן ברירת המחדל של ווינדוס 10, עם אינטרנט אקספלורר 11, הגרסה הקיימת היום בווינדוס 8.1, שעדיין תיכלל במערכת ההפעלה כדפדפן נוסף.

נחות, אך שולט ביד רמה

החברה עשויה להציג את ספארטן ב-21 בינואר, במסגרת החשיפה הצפויה של שורת חידושים שיתווספו לווינדוס 10 וטרם נכללוו בגרסת ההדגמה ששוחררה מוקדם יותר השנה, אולם עדיין לא ידוע האם הפיתוח שלו הגיע לשלב בשל מספיק כדי לכלול אותו בגרסאות הנסיוניות הבאות של מערכת ההפעלה.

למרות שהוא נחשב לנחות טכנולוגית ממתחריו, נתח השוק של אינטרנט אקספלורר על כלל גרסאותיו עדיין עומד היום על 56.5%, על פי נתוני NetMarketShare. הגרסה הנפוצה ביותר היא IE 11 האחרונה, אותה מריצים 25% מהמשתמשים, ואחריה IE 8 הוותיקה שמחזיקה ב-15%. ל-IE 9 יש 9% והגרסה הכי פחות נפוצה שעדיין נמצאת בשימוש היא IE 10, עם 7.5%.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות