אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קידום התב"ע השתלם: צמח המרמן תבנה 200 יח"ד בגני תקווה

קידום התב"ע השתלם: צמח המרמן תבנה 200 יח"ד בגני תקווה

קרקע חקלאית הוסבה בהליך ארוך של 14 שנה לתוכנית מאושרת לבניה ותאפשר את הקמת מתחם המגורים; 124 יח"ד נוספות באותו המתחם ימכרו לאפריקה ישראל ב-91 מיליון שקל; דירות 4 חדרים ימכרו ב-2 מיליון שקל ומעלה

30.12.2014, 15:53 | דותן לוי

במשך 14 שנה קידמה חברת צמח המרמן תב"ע (תוכנית בנין עיר) בגני תקווה עד שלאחרונה לאחר אישורה קיבלה את הזכות לבניית 324 יח"ד. בכוונת החברה לבנות 200 יח"ד על הקרקע הסמוכה לגת רימון, כפר מעש וגבעת סביון החדשה. במקביל, החברה מכרה לאפריקה ישראל זכויות לבניית 124 יח"ד במתחם תמורת כ-91 מיליון שקל. המחיר משקף שווי קרקע של 735 אלף שקל ליחידת דיור. צמח המרמן צפויה לרשום רווח נקי של כ-17 מיליון שקל בגין העסקה.

המתחם יכלול 6 מגדלים כאשר שניים מהם בני 25 קומות, 96 יח"ד כל אחד ו-4 בניינים בני 10 קומות הכוללים 40 יח"ד כל אחד. על פי התכנון, צמח המרמן תחל לשווק את הפרויקט בתחילת 2015 ודירת 4 חדרים צפויה לעלות החל מ-2 מיליון שקל. המתחם נרכש על ידי צמח המרמן בשנת 2000 צמח המרמן רכשה עם שותפים (חלק צמח המרמן 50%) קרקע חקלאית בשטח של כ-13 דונם.

במהלך השנים החברה התקשרה עם בעלי קרקע נוספים במספר עסקאות קומבינציה וכן חתמה על הסכם פיתוח עם המועצה המקומית גני תקוה ליצירת מתחם תכנון של כ-35 דונם הכוללת 352 יח"ד (28 היח"ד הנוספות מעבר ל-324 נמצאות בבעלות פרטית). במקביל קידמה החברה את אישור התב"ע של המתחם כולו עד לאישורה הסופי לפני כשנה. כיום, הקרקע מושבחת וזמינה לתחילת בניה. בקשות להיתרי בניה לתחילת העבודות הוגשו לאחרונה לוועדה המקומית לתכנון ובניה מצפה אפק ונתקבלה החלטת הועדה להוציא היתרים לחפירה ודיפון .

לדברי חיים פייגלין, מנכ"ל חברת צמח המרמן "העסקה תאפשר לצמח המרמן לבנות ולאכלס את המתחם במהירות ובכך הרוכשים לא יצטרכו להתגורר באתר בניה שנים ארוכות,כמו כן לאחר 14 שנים מאז רכישת חלק מהקרקע במתחם וקידום הליכי תכנון מורכבים להשבחת הקרקע, תניב העסקה תזרים מזומנים חיובי ורווחיות נאה לחברה".

את צמח המרמן ייצגו בעסקה עו"ד לוי אמיתי, עו"ד גבי הייק ועו"ד איציק קובוס ממשרד גולדפרב זליגמן.

חיים פייגלין מנכ"ל חברת צמח המרמן חיים פייגלין מנכ"ל חברת צמח המרמן חיים פייגלין מנכ"ל חברת צמח המרמן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
יש קרקעות רבות שחייבים להעביר לבניה
אזור המרכז משופע בקרקע חקלאית או קרקע שכאילו מיועדת לצרכי ציבור ולא עושים איתה דבר במקום להכריח את הרשויות לשנות ייעוד בהליך מזורז ולצאת לבניה לגובה כי בנפשנו הדבר אם לא יתבצעו מהלכים מהירים כאלה מחירי הדירות ינסקו האינפלציה תחגוג ומי יודע לאן נגיע פשוט לעבור בין כל העיריות בגוש דן וללקט הכל תתפלאו כמה שטחים עומדים ריקים ולא מכניסים שקל לקופת העיריות חבל חבל חבל מאוד הרי בסופו של דבר מהלכים אלו יתבצעו נשאלת השאלה למה מחכים עם זה ומה התועלת שמושגת בהשעיית המהלכים האלה שאין ספק שהם נדרשים מיידית אני מציע פרוייקט פיילוט בקרית אונו גבעת שמואל ורמת גן פתאום תגלו שעוד 200000 איש יכולים בקלות למצוא דירות ולהכניס מסים ועסקים שמאוד יעזרו לקופות העיריות וישפרו איכויות חיים בצורה מקסימלית צריך רק רצון טוב פתיחות יציאה מקיפאון ולהפסיק לחתור רק למדיניות הקומבינות בסוף הדבר יוריד את כולנו שאולה.
גדעון , מרכז  |  31.12.14
לכל התגובות