אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"הכרעת נתניהו נוגעת לקיומה של עיתונות חופשית שלא מפחדת מפוליטיקאים"

על רקע סכנת סגירת ערוץ 10 מחר בחצות, עובדיו הפגינו מול קריית הממשלה בתל אביב וקראו לו למנוע את סגירתו

30.12.2014, 18:23 | אופיר דור

כמה עשרות מעובדי ערוץ 10 ותומכים הפגינו הערב (ג') מול קריית הממשלה בתל אביב. העובדים קראו לראש הממשלה ושר התקשורת בנימין נתניהו להתערב באופן מיידי במשבר - ולמנוע את סגירת הערוץ מחר בחצות.

קראו עוד בכלכליסט

"נתניהו צריך לקבל הכרעה בשעות הקרובות בגורל ערוץ 10. זוהי לא רק הכרעה בנוגע לפרנסה שלנו אלא גם הכרעה בנוגע לקיומה של עיתונות חופשית שאינה מפחדת מהפוליטיקאים", אמר יו"ר ועד העובדים מתן חודורוב.

העובדים המפגינים קראו סיסמאות כמו "ביבי ביבי תתעורר, אין לנו חובות יותר", "אין לכם תירוץ לסגור את הערוץ" ו"אל תשתיקו אותנו". העובדים חסמו את צומת הרחובות מול קריית הממשלה לזמן קצר.

בערוץ 10 מתנגדים בפומבי לאופציה של הארכת זיכיון לטווח קצר של מספר חודשים. בערוץ רוצים ליהנות מהפחתת מחויבויות התוכן שאישרה הכנסת בתחילת החודש, מ-280 מיליון שקל ל-130 מיליון, אך תקנה זו חלה רק על ערוצים שפועלים ברישיון. האופציות המועדפות כרגע על הערוץ הן מתן הארכת זיכיון למספר שנים בתנאי רישיון או מתן רישיון מותנה לתקופת ביניים של שנתיים או יותר במקום ל-15 שנה. למרות כל הקריאות והלחצים המופעלים על נתניהו דרך מסך ערוץ 10, לשכת ראש הממשלה התנהלה לפחות עד עתה בפסיביות מוחלטת בכל הנוגע לגורל הערוץ ומלבד מספר שיחות תדרוך שערך ראש הממשלה עם אנשי הרשות השנייה לא עשתה דבר.

ההפגנה אתמול בבית ציוני אמריקה, צילום: אוראל כהן ההפגנה אתמול בבית ציוני אמריקה | צילום: אוראל כהן ההפגנה אתמול בבית ציוני אמריקה, צילום: אוראל כהן

ההזדמנות האחרונה של ערוץ 10 להינצל יכולה להיות ישיבת מועצת הרשות השנייה שמיועדת למחר בצהריים. בימים האחרונים הבהירו יו"ר הרשות השנייה אוה מדז'יבוז' והיועצת המשפטית הילה שמיר, כי הסמכות היחידה של המועצה היא להעניק רישיון ל-15 שנה לערוץ 10, כאשר שאר האופציות דורשות תיקוני חקיקה. שמיר ומדז'יבוז שבו הדגישו כי החוק אינו מאפשר לערוץ לקבל רישיון כל עוד לא שילם את חוב דמי הזיכיון שלו בגובה 36 מיליון שקל. אולם ייתכן שברגע האחרון תחליט המועצה לקבל החלטה אחרת. אם לא, תיאלץ הרשות השנייה להורות למרכז הבקרה שלה דרכו עוברים שידורי ערוץ 10 וערוץ 2, להוריד את ערוץ 10 מהאוויר לאלתר.

תיא רוצה להשקיע

מנכ"ל תיא יואב פרץ העביר הערב מכתב למנכ"ל ערוץ 10 יוסי ורשבסקי ובו הצהיר על כוונות ההשקעה בערוץ. פרץ כתב, כי "מאז שנתקבלה פניית הנהלת הערוץ, התמסרה הנהלת הקבוצה לבדיקת האפשרות לביצוע העסקה, הביאה את הנושא לידיעת מועצות המנהלים, שכרה את חברת הייעוץ הכלכלי דלויט ואת משרד עורכי הדין גולדפרב זליגמן ושות' על מנת שילוו אותה בתהליך, והכל במטרה לעמוד בלוחות הזמנים הקצרצרים הקיימים". פרץ מציין במכתב, כי על אף כל הניסיונות מצד תיא תקשורת ליצור קשר עם הרשות השנייה כדי לקבל הבהרות לגבי התנאים שיחולו על ערוץ 10 אם הוא יקבל רישיון, עדיין לא הצליחו לקבל תשובות ברורות.

אתמול (ב') התפרצו כמה עשרות עובדי ערוץ 10 בראשות יו"ר הוועד מתן חודורוב אל ישיבת ועדת הרדיו של הרשות השנייה בבית ציוני אמריקה בתל אביב. העובדים דרשו שהרשות השנייה תאשר רישיון לערוץ שתאפשר לו להמשיך לשדר לאחר מועד סיום הזיכיון שלו, ביום רביעי הקרוב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות