אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דרמה אמיתית או סערה בכוס תה במשרד האוצר?

דרמה אמיתית או סערה בכוס תה במשרד האוצר?

האם ליגת העל תושבת בגלל שהאוצר מאיים לבטל את הסכם החסות של הטוטו?

30.12.2014, 21:16 | אוריאל דסקל

ההתאחדות לכדורגל ומינהלת הליגה הכריזו הערב (ד') על כינוס חירום של קבוצות ליגת העל והליגה הלאומית ביום חמישי הקרוב. הסיבה - משרד האוצר מאיים לבטל את הסכם החסות של הטוטו עם ליגת העל בשווי 80 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

נתניהו. מחכים להחלטה שלו?, צילום: אמיל סלמן נתניהו. מחכים להחלטה שלו? | צילום: אמיל סלמן נתניהו. מחכים להחלטה שלו?, צילום: אמיל סלמן

"אם לא יהיה לנו את ההסכם הזה, יהיו לנו עשרות מכבי נתניה", אמר גורם בהתאחדות לכדורגל, שרמז על פשיטות רגל המוניות בכדורגל הישראלי המקצועני (מה שקורה כרגע במכבי נתניה).

האוצר מאיים על הטוטו לא לאשר את תקציב 2015 בעיקר בגלל הסכם החסות עם ההתאחדות, הסכם שעל פי נציגי הדירקטוריון של האוצר בטוטו, שווה יותר מדי ולא מצדיק את עצמו. כמו כן, "גוזל" כספים מענפי ספורט אחרים.

יש לציין שהטוטו חתום על הסכם לשלוש שנים עם ההתאחדות לכדורגל ובתחילת השבוע הוא אישר את תקציב 2015 שבתוכו הסכם החסות בשנתו השלישית. ההסכם אושר למרות התנגדות של האוצר.

בטוטו טוענים שאי אישור התקציב יפגע לא רק בכדורגל - אלא בכל הענפים אבל הזווית של האוצר היא לשנות את ההסכם, לקצץ אותו מ-80 מיליון שקל לכיוון ה-60 מיליון שקל. וכעת, כאמור, האוצר מאיים על כל תקציב הטוטו בעיקר בגלל ההסכם, שהוא צינור ההכנסות העיקרי של הכדורגל הישראלי מלבד מכירת כרטיסים.

בהתאחדות מרגישים שהם "בני ערובה" של האוצר, במאבקו נגד הטוטו. הם מדגישים כי עמדו בכל תנאי ההסכם, שנחתם רק אחרי שמשרד הספורט כופף את ידה כדי לבחור יו"ר התאחדות חדש, לפתוח מינהלת ליגה ולהעביר את ההתאחדות מספר רפורמות.

ואיום ההשבתה - כפי שמגדירים אותו בטוטו - הוא "הכלי שעופר עיני מכיר הכי טוב". עד כמה קל יהיה להשבית את הליגה ועד כמה זה ישפיע על האוצר? לא ידוע. אבל האיום ממשי.

מה שבטוח זה שהעובדה שהכדורגל הישראלי תלוי בחסדי הטוטו, גוף ממשלתי שכפוף למשרד האוצר ומשרד הספורט, יוצר מצב שהכדורגל המקצועני כולו, תלוי במשרדי הממשלה. וזו, כנראה, הבעיה האמיתית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות