אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כחלון: "אנחנו נוביל את הרפורמה בקרטלים, במונופולים ובריכוזיות" צילום: נמרוד גליקמן

כחלון: "אנחנו נוביל את הרפורמה בקרטלים, במונופולים ובריכוזיות"

יו"ר תנועת כולנו אמר הערב: "רפורמה זה לא רק לכתוב בפייסבוק שאתה מתכנן לעשות שינוי - זו עבודה יומיומית של שנתיים-שלוש"

30.12.2014, 21:48 | רוני זינגר

יו״ר תנועת "כולנו" משה כחלון הבהיר הערב (ג') כי מפלגתו מתכוונת להוביל רפורמה בקרטלים, במונופולים ובריכוזיות. את הדברים אמר כחלון בנאום שנשא בכנס שהתקיים היום במכללת ספיר בדרום.

קראו עוד בכלכליסט

"כשאנחנו מדברים על רפורמות - בשלב הראשון כאשר שר או ראש ארגון רוצה לערוך רפורמה משמעותית שמפרידה אנשים מכסף גדול הוא זוכה להרבה לעג וסרקסטיות. שואלים מיהו, מה הוא, מאיפה הוא בא. כל בוקר אתה צריך לפתוח את העיתון ולקבל החלטה אם אתה ממשיך עם הרפורמה או מיישר קו. אם הצלחת לעבור את השלב הזה השלב השני הוא שתוקפים אותך ואומרים: אתה מסכן את המשק, אתה גורם לפיטורי עובדים, אתה מביא לאסון כלכלי ועוד ועוד מתקיפים אותך מכל עבר. אם הצלחת לחצות את השלב הזה בשלב הבא תגלה שאנשים מצטרפים אליך אבל כדי להיכנס ולעשות שינוי לטובתם ולא לטובת הציבור.

משה כחלון, צילום: עמית שעל משה כחלון | צילום: עמית שעל משה כחלון, צילום: עמית שעל

"כשהייתי שר תקשורת, במהלך הרפורמה בסלולר ישבתי 16 שעות בשימועים כדי לוודא שהכל עובר מלמעלה עד למטה. רפורמה זה לא רק לכתוב בפייסבוק שאתה מתכנן לעשות שינוי, רפורמה זה שנתיים-שלוש של עבודה יומיומית של הצעות חוק, הצעות לסדר, דיונים, פגישות וישיבות. וזה מה שאנחנו מתכננים לעשות - אנחנו נוביל את הרפורמה בקרטלים, במונופולים ובריכוזיות״

כחלון המשיך והתייחס גם למצוקת הדיור: "משבר הדיור הוא משבר עמוק וחייבים להבין שזו אותה מחלה - בדיור המחלה היא מונופולים. המונופול הראשון הוא במינהל מקרקעי ישראל שחייב להוציא החוצה ולתת לגופים לשווק. המונופול השני הוא התכנון - מי מזמין את התכנון? מינהל מקרקעי ישראל. מי משווק? מינהל מקרקעי ישראל. זה אותו מונופול שמשכפל את עצמו.

 

"המונופול השלישי הוא ההיתרים - בעיריות, רק גוף אחד נותן היתרים. ולכן 11% ממחיר הדירה הם בירוקרטיה ובירוקרטיית יתר היא החממה של השחיתות. כשאנחנו מדברים על תהליך של בניית דירה אנחנו מדברים על 6 שנים כדי להגיש תוכנית, שנתיים לשיווק קרקע, שלוש שנים להיתרים, ועוד שנתיים וחצי לבנייה, סה"כ מדובר על 13.5 שנים והזמן רק הולך וגדל. אנחנו נמצאים בתקופה שבה הציבור אומר - אין מה לעשות, מה שהיה הוא מה שיהיה, קשה לנו, אנחנו לא מאמינים שאפשר לשנות. אבל חוסר האמונה היא המתנה הכי גדולה שאנחנו יכולים לתת לקבוצות הכוח ולמונופולים. צריך להגיד הפוך - מה שהיה הוא לא מה שיהיה. הדברים ישתנו, צריך לשנות ואנחנו נשנה אותם."

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
משה כחלון מסתיר את הקשר ההדוק שלו עם יצחק תשובה
משה כחלון מנסה להרכיב מפלגה מכל מיני שאריות, שבכלל לא מובן מה משותף להם. ככה בונים מפלגה דימוקרטית? הרי בכל מסגרת פוליטית מתוקנת צריך להתקיים הליך מסודר לבחירת מועמדים, אך אצל כחלון פועלת שיטה הזוייה של ״הכתרה״ על ידיו בלבד, היתכן? עד היום לא הבהירה כחלון לציבור מספר נושאים: א. מי מממן אותו? ב. מה טיב קשריו ומחויובותיו לטייקון תשובה? ג. מה הזיקה שלו לטייקונים? ד. למה הוא הצהיר שלא רוצה להתקוטט עם הועדים? ה. מה שכרו ב״מכללת נתניה״ ומי משלם אותו? ו. מהיכן כל התקציב הענק של המרכז ״הכאילו אקדמי״?
יעקב טרבלסי  |  10.01.15
לכל התגובות