אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עם מי בדיוק הכדורגל הישראלי יצא לשוק החופשי? צילום: ראובן שוורץ

עם מי בדיוק הכדורגל הישראלי יצא לשוק החופשי?

הכדורגל הישראלי עדיין תלוי בכספיי הציבור בעיקר בגלל שאינו יכול לצאת ל"שוק החופשי" עם אוכלוסיית בעלי הקבוצות "הפרטיים"

31.12.2014, 15:12 | אוריאל דסקל

שוב איימו על ההתאחדות לכדורגל והכדורגל הישראלי בביטול הסכם החסות הענק עם הטוטו, שוב צף איום השבתת הליגה ושוב מאבקים פוליטיים וככל הנראה שוב נראה את הטוטו מעניקים לכדורגל הישראלי את החסות - 80 מיליון שקל או 70 מיליון. או 50 מיליון. כי אף אחד לא רוצה להיות חתום על השבתת ליגת העל.

קראו עוד בכלכליסט

מימין: אורן חסון, מנכ"ל מנהלת ליגה ויורם באומן יו"ר המנהלת, צילום: ראובן שוורץ מימין: אורן חסון, מנכ"ל מנהלת ליגה ויורם באומן יו"ר המנהלת | צילום: ראובן שוורץ מימין: אורן חסון, מנכ"ל מנהלת ליגה ויורם באומן יו"ר המנהלת, צילום: ראובן שוורץ

אבל מה שברור מהטקס הכמעט שנתי של "כן חסות, לא חסות, חסות עם תנאים" וכו' זה שהכדורגל הישראלי חייב לעצמו להתנתק מהטוטו כנותן החסות הראשי וכתזרים המזומנים הראשי של המשחק.

גם בתוך ההתאחדות לכדורגל יש קולות שקוראים לכדורגל למצוא נותני חסות ראשיים חדשים - במנהלת מדברים על "לצאת מהקופסה", ושהכדורגל צריך "להפוך את עורו", "לשנות את תדמיתו"  וכו'. אבל עם מי בדיוק הכדורגל הישראלי "ייצא החוצה לשוק החופשי" בחיפוש אחר נותני חסות?

עם התאחדות לכדורגל שעשתה "העברות יתר" של 22 מיליון שקל ובכך יצרה לעצמה גירעון ענקי של כ-40 מיליון שקל?

עם אבי לוזון שעדיין יושב בהנהלת ההתאחדות? הרי הוא האיש שסקרים של ההתאחדות לכדורגל בעצמה גילו שהוא מזיק לתדמית של הכדורגל.

עם חבר הנהלת ההתאחדות אחמד חילו שהורשע (!) בניסיון לקנות משחקים?

עם יו"ר וועדת ההסברה אבנר קופל החשוד בפרש ישראל ביתנו בשחיתות ושוחד?

עם חבר הנהלת ההתאחדות והמנהלת ויו"ר הוועדה למניעת אלימות - אלי טביב, האיש שמעלים שכר באופן שיטתי, ואשר הורשע בהכאת קטין והעלמת ראיות?

עם מנהל קבוצה המואשם בעבירות מין עם קטינים?

עם חברי ההנהלה יואב כץ ויוסי סאסי? אנשים שהסתכסו עם האוהדים שלהם עד כדי כך שהאוהדים החליטו ללכת ולהקים קבוצות משלהם? 

עם שטרן חלובה? אריאל שיימן? משה דמאיו? בעלי קבוצות שבמשך שנים כשלו בלייצר מסורת ספורטיבית ראוייה עם הקבוצות בבעלותם? 

עם מי יגיעו להסכם חסות חדש ונוצץ, עם מנהלת הליגה שבנויה בדיוק מאותם אנשים שניהלו את הכדורגל הישראלי במשך עשרות שנים?  אילו אנשים בדיוק יביאו כסף חדש ורציני לכדורגל הישראלי? איזה אנשים יצליחו להביא גופים רציניים למשחק?

אותם אנשים שהזניחו במשך שנים את מחלוקת הנוער? האנשים שלוקחים כספים ציבוריים, משחקים במתקנים ציבוריים ועושקים את הציבור במחירי כרטיסים? האנשים שמסרבים, שנה אחרי שנה, לפרסם דו"חות כלכליים ולהתנהל בשקיפות? אלו שהקריסו קבוצות והרחיקו אוהדים? עם מועצות מקומיות שמשקיעות כספים אדירים בקבוצות מקצועניות בגלל גחמות של ראש עיר?

עם אלו אנשים יצליחו להפוך את הכדורגל הישראלי לעצמאי? לחזק? למנוהל היטב? לנכס שמושך משקיעים ונותני חסויות? עם אלו שהפכו אותו למוצר נישתי עם תדמית נוראית?

אבל אל דאגה - הסיכוי להשבתת ליגת העל קטן. ובסופו של דבר הטוטו יוריד קצת את שווי החסות וימשיך להעביר מיליונים לבעלי הקבוצות. עד המשבר הבא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות