אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת השחיתות בישראל ביתנו: השר לשעבר סטס מיסז'ניקוב שוחרר למעצר בית של 10 ימים צילום: ירון ברנר

פרשת השחיתות בישראל ביתנו: השר לשעבר סטס מיסז'ניקוב שוחרר למעצר בית של 10 ימים

מיסז'ניקוב חשוד בקבלת שוחד תמורת העברות תקציבים לגופים שונים בתקופתו כשר. בתוך כך המשטרה האריכה את מעצרו של מנכ"ל משרד החקלאות, רמי כהן, ביומיים

31.12.2014, 12:43 | תומר גנון

פרשת השחיתות שבה מעורבים חברי כנסת ופעילים מישראל ביתנו: שר התיירות לשעבר, סטס מיסז'ניקוב, שוחר למעצר בית של 10 ימים. מיסז'ניקוב, שר התיירות בשנים 2009-2013, חשוד בקבלת שוחד בתמורה להעברות תקציבים לגופים שונים בתקופתו כשר, והטיית מכרזים בסכומים של מיליוני שקלים למקורביו. בתוך כך, מנכ"ל משרד החלקאות, רמי כהן, ישאר במעצר עד יום שישי. דב ליטבינוף, ראש המועצה איזורית תמר, שוחרר לחמישה ימי מעצר בית והרחקה מהמועצה למשך 15 ימים. כהן חשוד במתן שוחד לפאינה קירשנבאום, סגנית שר הפנים, בשנת 2010. הוא חשוד בנוסף שקיבל שוחד כשמונה למנכ"ל משרד החקלאות.

קראו עוד בכלכליסט

הארכת מעצר של סטס מיסז הארכת מעצר של סטס מיסז'ניקוב | צילום: אוראל כהן הארכת מעצר של סטס מיסז

פרשת השחיתות שנחשפה בשבוע שעבר מורכבת מכ-15 פרשיות שונות, שהחוט המקשר ביניהן הוא תקציבי מדינה שזרמו לכיסי מקורבים לישראל ביתנו. על פי החשד מדובר במנגנון שבו פעילי המפלגה נעזרו בהשפעת השרים במשרדים הממשלתיים שהם אמונים עליהם כדי להטות את התקציבים. בהמשך, כך על פי החשד, מחלק מהכספים נגזרו מעין "עמלות תיווך" ששבו לכיסם של הפעילים או השרים.

דרך נוספת לתת תמורה לשרים היא באמצעות העסקת מקורבים. על פי המשטרה מדובר בשיטה שבה כולם גוזרים קופון – השר, הפעיל והעמותה או הגוף – על חשבון הקופה הציבורית.

החשד הוא שעשרות מיליוני שקלים נתנו למעורבים בתמורה לכספי שוחד וטובות הנאה שונות לקירשנבאום ומיסז'ניקוב. על פי החשד, בתמורה להטיית התקציבים קיבלה למשל קירשנבאום שוחד כספי בהיקף של מיליוני שקלים, טובות הנאה שונות וכן הועסקו מקורביה – פעילי מפלגה ובמקרה אחד לוביסט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות