אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
51% מקבוצת פאר סקוטית למכירה לאוהדים

51% מקבוצת פאר סקוטית למכירה לאוהדים

קבוצת היברניאן, המשחקת בליגת המשנה הסקוטית, מעניקה לאוהדים את האפשרות להפוך לבעלים של למעלה ממחצית הקבוצה באמצעות הנפקת מניות חדשה

31.12.2014, 14:47 | שירות כלכליסט

קבוצת היברניאן המשחקת בליגת המשנה הסקוטית מעניקה לאוהדים את האפשרות להפוך לבעלים של 51% באמצעות הנפקת מניות חדשה. המועדון הודיע גם כי כחלק מתכנית הארגון מחדש שלו הוא פטור מחובות לבנקים.

קראו עוד בכלכליסט

היברניאן. לפי התכנית של היברניאן יונפקו מניות חדשות בשווי 2.5 מיליון ליש"ט, והמניות שבידי החברה ידוללו לפחות מ-50% מההון המוגדל של הקבוצה היברניאן. לפי התכנית של היברניאן יונפקו מניות חדשות בשווי 2.5 מיליון ליש"ט, והמניות שבידי החברה ידוללו לפחות מ-50% מההון המוגדל של הקבוצה היברניאן. לפי התכנית של היברניאן יונפקו מניות חדשות בשווי 2.5 מיליון ליש"ט, והמניות שבידי החברה ידוללו לפחות מ-50% מההון המוגדל של הקבוצה

היברניאן, וכך גם שכנתה באדינבורו הארט אוֹף מידלות'יאן, נאבקות קשות כדי לשמור על הפיננסים בשליטה ובמקביל לשמור על המעמד שלהן בליגה הבכירה. אולם שני המועדונים של הבירה הורדו בעונה שעברה מהפרמיירליג הסקוטית, ופגשו בריינג'רס מגלזגו שמפלסת את דרכה בחזרה לפרמיירליג, לאחר שהורדה שלוש ליגות בגין הפרת הרגולציות הפיננסיות של הליגה.

הארטס מובילים את טבלת הצ'מפיונשייפ, ונחשבים למועמדים בולטים לעלות ליגה ביחד ריינג'רס. היברניאן מדורגת שלישית.

למען הליגה הסקוטית חשוב שכל שלוש הקבוצות יחזרו לימי התהילה שלהן. באופן מסורתי הקבוצות דורגו בקרב חמש הקבוצות האהודות ביותר במדינה.

לפי התכנית של היברניאן, יונפקו מניות חדשות בשווי 2.5 מיליון ליש"ט, והמניות שבידי החברה ידוללו לפחות מ-50% מההון המוגדל של הקבוצה.

העסקה נשמעת משתלמת עבור האוהדים המשקיעים, שכן בבעלות המועדון אצטדיון איסטר רוד ומגרש אימונים. שווי הנכסים מוערך ב-25 מיליון ליש"ט. הדירקטוריון אמר כי החלק ה"בסיסי" באסטרטגיה שלו הוא שהמועדון יהיה הבעלים של הנכסים האלה. לפיכך, כל הכסף שיגייסו מהנפקת המניות החדשות יישארו בתוך המועדון.

לקבוצה היה חוב לרויאל בנק אוף סקוטלנד, ששולם לאחר העברת תשלום לבנק והוצאת הלוואה חדשה על ידי חברת אחזקות.

מחצית מהחוב בגובה 4.5 מיליון ליש"ט יומר למניות חדשות, בעוד ששאר ההלוואה תיפרס מחדש כחלק משכנתא בשווי 5 מיליון ליש"ט שתועבר למועדון על ידי חברת האחזקות.

הארגון מחדש הפיננסי ופתיחת הבעלות נחשבים למהלך נועז מצד המועדון לאחד את כל האינטרסים.

"האווירה של הכדורגל הסקוטי משתנה, כולל קבוצת עבודה שהוקמה על ידי הממשלה הסקוטית לבחון את המעורבות של אוהדים במועדוני הכדורגל", הגיב יו"ר המועדון רוד פטרי. "לאחר התייעצויות נרחבות עם האוהדים החלטנו על שיטת היברניאן, הדרך הנכונה לקדם את מועדון הכדורגל היברניאן".

בסופו של דבר ההצלחה של המבנה החדש תהיה תלויה במידה רבה באוהדים. בינתיים הוא זוכה לתמיכה מצד השחקן לשעבר של הקבוצה פט סטנטון והמנג'ר אלן סטובס, שקוראים לאוהדים לעמוד מאחורי המועדון.

"התכנית של הדירקטוריון היא קיצונית, תקדים ממשי בכדורגל הסקוטי", הגיבה המנכ"לית ליאן דמפסטר. "אני חושבת שזו תוכנית נועזת ומרגשת ואנחנו זקוקים לכל התמיכה שנוכל לקבל, כך שנוכל לקדם את הקבוצה כשמאחוריה חזית מאוחדת. ההזדמנות קיימת, ועכשיו זה תלוי בכל אחד ואחד מאיתנו לגרום לה להתממש.

"האוהדים צריכים לזכור שכדי לתמוך בשאיפות של הקבוצה, עליהם רק לבוא למשחקים ולעודד את הקבוצה באמצעות קניית מנוי עונתי ורכישת מרצ'נדייז מהחנות של הקבוצה".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות