אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד דח"צ עוזב את השלד הבורסאי פרוטאולוג'יקס. הסיבה: "עסקת נדל"ן מסוכנת" צילום: בועז אופנהיים

עוד דח"צ עוזב את השלד הבורסאי פרוטאולוג'יקס. הסיבה: "עסקת נדל"ן מסוכנת"

יעקב גולדמן מצטרף לעזיבתו של מאיר שמיר; הסיבה:עסקה במסגרתה יעמיד השלד 3.5 מיליון דולר לעסקת נדל"ן בברוקלין; בנוסף הוא כותב: "דעתי אינה נוחה גם מדרך התנהלותה של החברה בתקופה האחרונה"

31.12.2014, 18:00 | גיל קליאן
עכשיו זה רשמי: יעקב גולדמן, הדח"צ השני בשלד הבורסאי פרוטאולוג'יקס שבשליטת אפסווינג של ירון ייני – התפטר. הסיבה להתפטרות: העסקה בה יעמיד השלד מימון של 3.5 מיליון דולר לפרויקט נדל"ן בברוקלין. לטענת גולדמן, העסקה כבר נחתמה – ולכן התפטר. לאחר פרסום מכתב ההתפטרות היום (ד') של גולדמן הבהירה החברה כי העסקה טרם נחתמה, אך צפויה להיחתם בקרוב.

קראו עוד בכלכליסט

גולדמן כתב כי "עסקה זו מסוכנת לחברה ואינה משקפת אסטרטגיה של ניהול סיכונים זהיר ומושכל, כנדרש בחברה קטנה, הפועלת מעל לשנה כשלד בורסאי ואשר משאביה הכספיים מוגבלים ואינם מאפשרים לה לקחת סיכונים עסקיים מעבר ליכולותיה. מעבר לאפשרות המוגבלת לנהל עסקה מעין זו מישראל, לא מצאתי בחברה אנשים שיש להם ניסיון בעסקאות דומות, או בעלי יכולת ניהולית שתאפשר ניהול מורכב של העסקה לאורך חייה".

ירון ייני. דח"צ שני עוזב את השלד הבורסאי, צילום: בועז אופנהיים ירון ייני. דח"צ שני עוזב את השלד הבורסאי | צילום: בועז אופנהיים ירון ייני. דח"צ שני עוזב את השלד הבורסאי, צילום: בועז אופנהיים

גולדמן הוסיף כי "מבלי להמעיט בסיבה העיקרית להתפטרותי, דעתי אינה נוחה גם מדרך התנהלותה של החברה בתקופה האחרונה", ופירט כי מדובר בין השאר ב"התמהמהות באיתור יועץ משפטי עצמאי שיבחן ויחווה דעתו בסוגיה שהועלתה על ידי רשות ניירות ערך בעניין כשירות ההצבעה באסיפה הכללית בה אושרו תשלומים שונים לאפסווינג ואי יכולתה של החברה למנות יו"ר קבוע".

להתפטרות של גולדמן קדמה התפטרות של דח"צ אחר בחברה – מאיר שביט. שביט היה בעבר המפקח על הביטוח במשרד האוצר. גולדמן הוא יועץ כלכלי לחברות ציבוריות. הסיבה להתפטרות הדח"צים בחברה היא עסקה שתהפוך את החברה נטולת הפעילות לסוג של אג"ח על נדל"ן אמריקאי. לפי מתווה העסקה המוצעת, השלד הבורסאי יעמיד הלוואה של 3.5 מיליון דולר למימון פרויקט נדל"ן בברוקלין, שתישא ריבית של 15%.

במקביל לביקורת על ההלוואה, התייחס גולדמן לפרשה אחרת בה מעורבת פרוטאולוג'יקס: רשות ניירות ערך טוענת כי באסיפת בעלי המניות האחרונה של החברה, בה אושרו בין השאר הסכמי ניהול של אפסווינג, נשען האישור על הצבעתם של שמואל וטליה ולטר – שנספרה בצורה לא תקינה. הרשות טוענת כי בני הזוג ולטר הצביעו באסיפת בעלי המניות של החברה בעד הסכמי הניהול של ייני באמצעות אפסווינג שבבעלותו, ובאותו זמן הפיקו תועלת מייני בעסקה אחרת – רכישת השליטה בשלד הבורסאי די רום. למעשה, טוענת רשות ניירות ערך, בני הזוג ולטר היו צריכים להיות מסווגים כבעלי עניין אישי באותה הצבעה. אם בני הזוג ולטר היו מסווגים כך, האסיפה היתה דוחה את הסכם דמי הניהול של אפסווינג.

פרוטאולוג'יקס דחתה את הטענות מצד אחד, אך באותה נשימה אמרה כי תפנה לקבלת ייעוץ משפטי נוסף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות