אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אסיפת בעלי המניות של החברה לישראל אישרה את פיצולה צילום: בלומברג

אסיפת בעלי המניות של החברה לישראל אישרה את פיצולה

99% מבעלי המניות הצביעו בעד המהלך. אנטרופי המליצה למוסדיים לתמוך בהצעת החברה לישראל, לאחר הבהרות ותיקוני סעיפים שביצעה ושמיתנו את הפגיעה האפשרית במשקיעים

31.12.2014, 18:54 | ניר צליק

אסיפת בעלי המניות של החברה לישראל אישרה את מהלך הפיצול לשתי חברות ברוב של 99%. האישור הגיע אחרי שהחברה לישראל שינתה מספר סעיפים בתקנון.  

קראו עוד בכלכליסט

לפני שבוע פירסמה חברת היעוץ למוסדיים אנטרופי חוות דעת שבה הציעה לתמוך במהלך. באנטרופי כתבו כי הם בחנו את העסקה בשני היבטים: המשפטי, הנוגע למעבר החברה־הבת קנון לסינגפור ורישומה למסחר בניו יורק (כשאליה ייכנסו יצרנית השבבים טאואר, חברת האנרגיה איי.סי.פאואר, מיזם הרכב קורוס וצים); וטובתם של בעלי מניות המיעוט כתוצאה מהמהלך. אנטרופי נעזרה לגיבוש חוות הדעת בפרופ' אהוד קמר.

בחוות הדעת נכתב כי בכוונת החברה לישראל לפצל את בזן לחברה נפרדת בעתיד, קרי לבצע חלוקת מניות כדיבידנד בעין. עוד נכתב כי קנון תפעל בעתיד להנפקת איי.סי פאואר בנפרד.

בין הסיבות לתמיכת אנטרופי בהליך הפיצול: העובדה שקנון תפרסם דו"ח רבעוני אף שהיא לא מחויבת לכך על פי הדין הסינגפורי, מה שישפר את השקיפות למשקיעים; התחייבות החברה לישראל לאפשר לתבוע את קנון בישראל כל עוד מניותיה יהיו רשומות בבורסה המקומית; עלייה ברמת פירוט הדו"חות בחברות־הבנות; יכולת של המשקיעים לבחור אם להשקיע בקנון בנפרד מהחברה לישראל; העובדה שחברות סינגפוריות לא משלמות מס על אחזקות בחברות זרות. להערכת אנטרופי, זו היתה הסיבה המרכזית לרישום קנון בסינגפור.

מנגד,הנקודות השליליות שמצאה אנטרופי כללו בין השאר את העובדה שלמשקיעים לא תהיה השפעה על הרכב דירקטוריון קנון; עלול להיות קושי לתבוע את החברה במידה שיהיה בכך עניין; רמת הדיווח הנדרשת מהחברה על רקע רישומה המתקרב בארה"ב, נמוכה מזו הנדרשת בישראל.

פרופ' אהוד קמר כתב בחוות הדעת כי "יש לברך על הגילויים הנוספים וההתחייבויות שהחברה לישראל וקנון נתנו בעקבות השיחות עם אנטרופי כדי להבהיר את העסקה המוצעת לבעלי מניות המיעוט ולמתן את הפגיעה בהם במעבר מאחזקת מניות בחברה ישראלית שנסחרת בישראל לאחזקת מניות בחברה סינגפורית". עוד כתב קמר כי "התחייבויות אלה מעידות על רצון טוב ועל כוונה לא להגיע למצב שבו בעלי מניות המיעוט יזדקקו להגנה מפני בעלי השליטה".

קמר אף הוסיף כי "העסקה יכולה להיטיב את מצבם של בעלי המניות גם ללא החיסכון האפשרי במס, אם עצם פיצול החברה ורישומה למסחר בארה"ב משביחים אותה. למשל, אם הם מגדילים את הסחירות של שתי החברות שנוצרות בהשוואה לסחירות החברה לפני הפיצול".

בעל השליטה בחברה לישראל, עידן עופר בעל השליטה בחברה לישראל, עידן עופר בעל השליטה בחברה לישראל, עידן עופר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות