אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הראלי של אי.די.בי לא נעצר; השלימה ריצה של 56% השבוע צילום: מוטי קמחי, ynet

הראלי של אי.די.בי לא נעצר; השלימה ריצה של 56% השבוע

דירקטוריון החברה צפוי לאשר היום את הצעתו של אדורארדו אלשטיין להזרמת הון, אלא אם מוטי בן־משה, שותפו לשליטה, יגיש הצעה טובה יותר. השוק שמצפה להזרמה שלח אתמול את מניית אי.די.בי לעלייה של 16.5%, זה היום השלישי ברציפות

01.01.2015, 07:53 | גולן חזני

מניית אי.די.בי פתוח זינקה אתמול ב־16.5% והשלימה נסיקה של 56% בשלושת הימים שחלפו מאז הגיש אדוארדו אלשטיין, אחד מבעלי השליטה, את ההצעה שלו להזרמת הון לחברה במסגרת של הנפקת זכויות בשיעור 550 מיליון שקל, עם אפשרות להגדלת הסכום למיליארד שקל. מדובר במהלך המנוגד לתגובה טבעית של השוק. בדרך כלל, ברגע שחברה מודיעה על הנפקת זכויות, השוק "מוריד" את שער מניית אותה חברה. מהלך זה משקף ככל הנראה את התמיכה של השוק בהזרמת הון לחברה.  

קראו עוד בכלכליסט

דירקטוריון אי.די.בי צפוי להצביע על הצעתו של אלשטיין בישיבתו היום, ומסתמן כי הדירקטורים מתכוונים לאשר אותה, אלא אם מוטי בן־משה, שותפו של אלשטיין לשליטה באי.די.בי, יגיש הצעה טובה יותר. על פי הערכות בשוק, בן־משה מגבש הצעה שתכלול את רכישת השליטה בכלל ביטוח בעסקת בעלי עניין ומכירת חלק מהמניות שלה בשוק, לצד גיוס הון בנתחים קטנים יותר ובשלבים לאורך השנה.

מחזיקי האג"ח של אי.די.בי הפעילו במהלך השבוע לחץ כבד על הדירקטוריון בדרישה לאשר את הצעתו של אלשטיין, וזאת בשל חשש כי הדח"צים בחברה נוטים יותר לכיוון בן־משה בהתנהלות היומיומית ועלולים לטרפד את אישור ההצעה. לחץ זה התבטא, בין היתר, במכתב ששלחו נאמן סדרות האג"ח ומנהל קרן נוקד, רועי ורמוס, שאיימו כי יתבעו אישית את הדירקטורים של אי.די.בי אם אלה לא יאשרו את הצעת ההזרמה של אלשטיין. הדח"צים הכחישו נטייה כזו וטענו כי הפעולות שלהם נעשות לטובת החברה ולא לטובת בעל שליטה זה או אחר.

אתמול פורסם ההסדר בין החברה לבין המפקחת על הביטוח דורית סלינגר לגבי מכירת השליטה בכלל ביטוח שנמצאת כיום בידיה (55%) של אי.די.בי פתוח. על פי מכתבה של סלינגר, השליטה בחברה הוגדרה ב־30% מהמניות. לפי ההסדר, אי.די.בי מחויבת לחתום עם בנק זר על מתווה פעולה למכירת השליטה בחברת הביטוח, והדירקטוריון ונאמן החברה מטעם המפקחת, משה טרי, אמורים לאשר את המתווה עד 30 ביוני 2015. אי.די.בי מחויבת לחתום עד 31 בדצמבר 2015 על הסכם מכירה מול רוכש פוטנציאלי, וזה אמור לנהל מגעים לקבלת היתר שליטה בחברת הביטוח במחצית הראשונה של 2016.

לפי המתווה, אי.די.בי תוכל למכור 25% ממניות כלל ביטוח במהלך 2015, ואם לא תעמוד בכללים שנקבעו, היא תחויב למכור מדי ארבעה חודשים 5% ממניות כלל ביטוח בבורסה או מחוץ לבורסה. סלינגר לא תבחן יותר מבקשה אחת לקבלת היתר שליטה בכל התקופה. 

אדוארדו אלשטיין, צילום: אוראל כהן אדוארדו אלשטיין | צילום: אוראל כהן אדוארדו אלשטיין, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות