אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההלוואה השנויה במחלוקת בשלד הבורסאי פרוטאולוג'יקס יוצאת לדרך צילום: בועז אופנהיים

ההלוואה השנויה במחלוקת בשלד הבורסאי פרוטאולוג'יקס יוצאת לדרך

ההלוואה, למימון רכישת בניין בברוקלין, הביאה להתפטרות 2 הדח"צים בחברה שבשליטת ירון ייני, בטענה כי לחברה אין כלים לנהל את ההשקעה

01.01.2015, 11:56 | גיל קליאן

ההלוואה השנויה במחלוקת של השלד הבורסאי פרוטאולוג'יקס יוצאת לדרך. אחרי שאתמול התפטר מהחברה שבשליטת אספווינג של ירון ייני הדח"צ השני, יעקב גולדמן, על רקע חתימת ההלוואה, הודיעה היום (ה') החברה על חתימת הסכם ההלוואה ועל פרטי העסקה.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת אותה עסקה תהפוך פרוטאולוג'יקס נטול הפעילות העסקית לחברה שכל פעילותה היא הלוואה לפרויקט נדל"ן בברוקלין. בכך, תהיה מניית החברה דומה מאוד לאג"ח של חברת נדל"ן בארה"ב.

ההסכם של פרוטאולוג'יקס נחתם מול יזם ששמו לא פורסם, לרכישה ושיפוץ של בניין ב-Grand Avenue שבברוקלין, ניו יורק. פרוטאולגי'קס תעמיד ליזם מימון של 3.5 מיליון דולר, שיהוו 73% מעלות הפרויקט. הפרויקט יכלול רכישה של הבניין תמורת 3.2 מיליון שקל (לא כולל עמלת תיווך לצד לא ידוע של 300 אלף דולר), כאשר שאר הסכומים יושקעו בשיפוץ ומכירה של הנכס.

פרוטאולוג'יקס קיבלה בהסכם ריבית של 15% וכן שתי בטוחות - הראשונה היא הבניין הנרכש, והשנייה היא בניין אחר של היזם בברוקלין. החברה ציינה כי קיבלה הערכת שווי מחברת שמאים מוכרת בניו יורק לפיה שווי הבניין הנרכש במצבו הנוכחי הוא 3.6 מיליון דולר, ואילו שווי הבטוחה השנייה היא 4.1 מיליון דולר (לא כולל משכנתא של 750 אלף דולר בנכס).

הלוואה זו הביאה להתפטרות הדח"צים בחברה - שטוענים כי לפרוטאולוג'יקס אין את הכלים לנהל את ההשקעה באופן אפקטיבי ולפקח עליה כנדרש, וכי היא מסוכנת מדי.

ברוקלין ברוקלין ברוקלין

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות