אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המדינה מתנגדת לשחרור אתי אלון: "נסיבותיה מתגמדות לעומת הנזק" צילום: יריב כץ

המדינה מתנגדת לשחרור אתי אלון: "נסיבותיה מתגמדות לעומת הנזק"

הפרקליטות טוענת כי כספי הבנק למסחר עדיין ממשיכים להניע ארגוני פשיעה, וכי עד היום לא נחשפה התמונה המלאה של "נתיב הכספים". עוד נטען כי אלון טרם שילמה את הקנס, בגובה 5 מיליון שקל, שהוטל עליה לצד עונש המאסר

01.01.2015, 13:07 | זוהר שחר לוי

פרקליטות מחוז מרכז פנתה היום (ה') לבית המשפט המחוזי מרכז בדרישה לבטל את החלטת ועדת השחרורים שליד שב"ס לשחרר על תנאי את האסירה אתי אלון. "נסיבותיה האישיות של האסירה מתגמדות לנוכח חומרתן המופלגת של העבירות והנזקים האדירים שנגרמו בעטיין".

בתחילת השבוע החליטה ועדת השחרורים שליד שב"ס לקצר את עונשה של אלון, שהורשעה במעילה של כ-250 מיליון שקל בפרשת הבנק למסחר ונידונה ל-17 שנות מאסר. זאת, לאחר שאלון סיימה לרצות כ-12 שנות מאסר.

אתי אלון , צילום: יריב כץ אתי אלון | צילום: יריב כץ אתי אלון , צילום: יריב כץ

בעתירה, שהוגשה באמצעות עוה"ד גנית גדות כרמי ועינת לב ארי, מתנגדת המדינה לשחרורה המוקדם ממספר סיבות, ביניהן העובדה שכספי הבנק למסחר מימנו, הניעו והעצימו ארגוני פשיעה ואף שימשו לביצוע עבירות רבות נוספות על ידי ארגוני פשיעה. לפי הפרקליטות, למרות חלוף השנים, כספי הבנק למסחר עדיין ממשיכים להניע ארגוני פשיעה וסכסוכים, ועד היום לא נחשפה התמונה המלאה של "נתיבי הכספים".

הפרקליטות מבססת את מסקנותיה, בין היתר, מההליך הפלילי שנוהל נגד ארגון הפשיעה של יצחק אברג'יל בעניין הלבנת כספי המעילה של הבנק למסחר בישראל. בנוסף, כתב האישום שהוגש נגד ארגון הפשיעה של יצחק אברג'יל ביולי 2008 לבית המשפט המחוזי בארה"ב בלוס אנג'לס, ואשר מתייחס גם ל"חבורה הירושלמית", מפרט, בין היתר, כיצד מיזם הפשיעה של אברג'יל והחבורה הירושלמית ניסה להלבין את התשואות מהמעילה בממון בחשבונות הבנק למסחר בישראל.

עוד נטען, כי המדינה מתנגדת לשחרור המוקדם וזאת בשל העובדה כי אלון טרם שילמה את הקנס, בגובה 5 מיליון שקל, שהוטל עליה לצד עונש המאסר. לפרקליטות התברר כי אלון ביקשה כבר ב- 2007 להכריז עליה כפושטת רגל ואף ניתן צו המכריז עליה ככזו. נתון זה, נטען, לא הוזכר בטיעוני האסירה בפני ועדת השחרורים ו"לא בכדי".

האסירה, כך לפי העתירה, היתה חייבת ליידע את הוועדה על צו הכינוס שנפתח שנים קודם וחשיפת נתון זה היה מחייב את הוועדה ליתן משקל גבוה יותר לאי תשלום מלוא הקנס בעתיד. אי תשלום מלוא הקנס בפועל מהווה למעשה אי ריצוי העונש ואי החזרת החוב לחברה. "התנהלות זו של האסירה מהווה דוגמא נוספת ליכולתה של האסירה "לשקר במצח נחושה" וליצור מצג שווא כאילו בכוונתה לשלם את מלוא תשלום הקנס", לשון העתירה.

"החלטת הועדה אינה סבירה", נכתב עוד בעתירה, "מאחר שהוועדה לא נתנה משקל ראוי לנסיבות הקיצוניות של ביצוע העבירה, לתוצאותיה ולנזקים העצומים שלהם הביאה. החלטת הוועדה אינה סבירה משלא נתנה משקל ראוי לעובדה כי תוצאות המעילה בבנק למסחר הביאו למימון והעצמה של ארגוני פשיעה".

עוד צוין כי החלטת הועדה אינה סבירה משלא נתנה משקל ראוי לקביעות בית המשפט בהליך הפלילי כי מדובר במעשי המעילה מהחמורים – אם לא החמורים ביותר – שהגיעו לפתחן של הערכאות. וכי "נסיבותיה האישיות של האסירה מתגמדות לנוכח חומרתן המופלגת של העבירות והנזקים האדירים שנגרמו בעטיין".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
התקרנפות המדינה זועקת בהשוואה לפולארד
מה המדינה רוצה מארה"ב כאשר היא אינה מסוגלת לגלות את אותה חמלה שהיתה רוצה שיגלו כלפי פולארד. ובאילו תירוצים דחוקים היא מנמקת את שלילת החירות, מה המדינה עשתה על מנת לגלות את "נתיב הכספים" חוץ מעצימת עיניים ועתה נעזרת כקוזאק הנגזל ומאשימה את כולם חוץ מאשר את עצמה..
ofer309 , אילת  |  01.01.15
לכל התגובות