אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אייסקיור נלחמת על חייה - מקצצת 15% משכר הבכירים ומפטרת עובדים צילום: אילן בשור

אייסקיור נלחמת על חייה - מקצצת 15% משכר הבכירים ומפטרת עובדים

חברת המכשור הרפואי חייבת לגייס כסף על מנת לשרוד, והודיעה בינתיים על מהלכים שיחסכו לה 150 אלף דולר ברבעון הראשון

01.01.2015, 16:52 | גיל קליאן

חברת המכשור הרפואי אייסקיור מדיקל נלחמת על חייה. החברה הודיעה היום (ה') על שורה של קיצוצים במטרה להגיע להפחתה ניכרת בהוצאות החברה - כשברקע החברה חייבת לגייס הון נוסף על מנת לשרוד.

קראו עוד בכלכליסט

אייסקיור דיווחה כי כחלק מצעדי החיסכון היא תפטר עובדים (החברה לא ציינה כמה) וכן תסיים התקשרויות עם ספקים. בנוסף, נושאי המשרה הבכירה בחברה (מנכ"ל, יו"ר וחברי הנהלה) יספגו קיצוץ של 15% בשכרם. בקיצוץ, שלא יחול על ההפרשות הסוציאליות של הבכירים, ייכנס לתוקף ממשכורת ינואר ויבוטל ברגע שהחברה תגייס הון נוסף לפעילותה.

גם הדירקטורים של החברה ישתתפו בנטל, ויסתפקו בשכר המינימלי לדירקטורים על פי חוק החל מינואר ולתקופה של 3 חודשים.

החברה ציינה כי בנוסף "דירקטוריון החברה הנחה את הנהלת החברה להביא בפניו תוכנית על מנת לשקול צעדים נוספים להפחתת הוצאות החברה, לרבות תוך בחינת מטרותיה ויעדיה של החברה, בהתחשב במצבה הפיננסי וכן הערכת הנהלת החברה בדבר אפשרויות העומדות כעת בפני החברה לגיוס הון נוסף".

החברה מעריכה כי הצעדים עליהם הוחלט כבר עתה יחסכו לחברה סכום של 150 אלף דולר בהוצאות הרבעון הראשון של 2015, לעומת הוצאות הרבעון הרביעי של שנת 2014.

בכל מקרה הזהירה אייסקיור כי "החברה ממשיכה בבחינת האפשרויות לביצוע גיוס הון נוסף לחברה בעתיד הנראה לעין. ככל שמאמצים אלו לא יביאו לגיוס הון בהיקף משמעותי בחודשים הקרובים, קיים ספק משמעותי בדבר יכולת החברה להמשיך להתקיים כ'עסק חי'".

המכשיר של אייסקיור המכשיר של אייסקיור המכשיר של אייסקיור

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות