אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנט נענה לבעלי אופיס דיפו - יועצו הבטיח לכנס ישיבה דחופה למציאת פתרון לסיוע שהובטח צילום: אוראל כהן

בנט נענה לבעלי אופיס דיפו - יועצו הבטיח לכנס ישיבה דחופה למציאת פתרון לסיוע שהובטח

רונן לוי העביר אולטימטום לשר הכלכלה לפיו אם לא ישוחח עימו עוד היום בנוגע לסיוע של 3.5 מיליון שקל שלטענתו הובטח לו, ישקול סגירת החנויות ופיטורי למעלה מאלפיים עובדים

01.01.2015, 18:23 | נורית קדוש

לפני שעה קלה שוחח שי לינדנר, היועץ לשר הכלכלה, עם בעלי "אופיס דיפו" רונן לוי, בעקבות הפרסומים על מחלוקת בין הרשת למשרד הכלכלה. לינדנר הבטיח כי יכנס ישיבה דחופה בהשתתפות נציגי משרד הכלכלה, נציגי המוסד לביטוח הלאומי ונציגי אופיס דיפו, על מנת למצוא פתרון למחלוקת בעבור מימון הכשרת העובדים שהובטח לרשת לפני כשנה.

לוי, מבעלי ריטייל 3000 המפעילה בין היתר את אופיס דיפו, העביר מוקדם יותר היום (ה') אולטימטום לשר הכלכלה נפתלי בנט, לפיו אם לא ישוחח עימו עוד היום בנושא השתתפות המדינה בעלויות הבראת הרשת, ישקול סגירת החנויות ופיטורי למעלה מ-2,000 העובדים.

קראו עוד בכלכליסט

לוי רכש לפני כשנה את אופיס דיפו שנקלעה להקפאת הליכים בפעם השנייה באותה שנה. לוי שהגיע להבנות עם בעלי המותג בארה"ב על הפחתה משמעותית של דמי הזיכיון, רכש באמצעות ריטייל 3000 את כלל מלאי החברה, כולל ריהוט, ציוד וכלל הרכוש הקבוע שבבעלות החברה. בתמורה שילמה ריטייל למפרקים הזמניים 1.4 מיליון שקל והתחייבה לתשלום 10% מהרווח הנקי שלה מכל שנה ושנה עד תום 2016.

בנוסף, לפי ההסכם, התחייבה ריטייל להעסיק לפחות 65% ממספר העובדים הקיימים בחברה להבטיח את שמירת זכויותיהם לשנה לפחות. במקביל לביצוע העסקה, פנה לוי למשרד האוצר בבקשה לסיוע מטעם המדינה, לטובת הצלת מקומות העבודה של מאות עובדי הרשת.

סניף של אופיס דיפו בשפיים, צילום: נמרוד גליקמן סניף של אופיס דיפו בשפיים | צילום: נמרוד גליקמן סניף של אופיס דיפו בשפיים, צילום: נמרוד גליקמן

לדברי לוי, יאיר לפיד התחייב להעניק לו סיוע בגובה 3.5 מליון שקל לטובת הכשרת העובדים. הוא אמר כי אחרי שהרשת נקלעה פעמיים להקפאת הליכים, העובדים נאלצו להתמודד עם מחלקות שונות ברשת שלא היו בתחום הכשרתם קודם לכן. "לקחתי הלוואה על סמך ההתחייבות של המדינה והעברנו את העובדים הכשרות מקצועיות" טוען לוי. לדבריו, החברה מילאה את כל הטפסים הנדרשים לקבלת החזר מהמדינה, קיבלה את כל האישורים הנדרשים מהביטוח הלאומי וממשרד הכלכלה, אולם הכסף לא הושב לה.

לוי מוסיף כי "כשהעובדים עמדו לאבד את מקור פרנסתם, האוצר והכלכלה התחייבו להשתתף בעלויות ההכשרה, אבל מאז כולם התנערו. ניסיתי לפנות לבנט, אבל לא קיבלתי כל מענה". לוי טוען כי הצליח להעביר את הרשת מהפסד לאיזון, אולם בתזרים כלול הסכום בגובה 3.5 מליון שקל שהמדינה היתה אמורה להעביר לו. "עכשיו אני צריך להחליט אם למכור דירה כדי להביא את הכסף הזה ואני לא רואה סיבה לעשות את זה. אם לא נקבל תשובה מבנט, נשקול ברצינות לשלוח את העובדים הביתה. זה עלה למדינה עשרות מליוני שקלים, אבל לאף אחד לא אכפת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
רוצים לדעת באמת מה הקשר בין לוי לבנט ?
הקשר הוא אבי כץ מקופיקס. לוי וכץ היו שותפים ברשת החנויות הכל בדולר. לוי הוא איש עסקים ממולח ביותר- רכש את אופיס דיפו ב- 1.5 מיליון שקל ובתמורה קיבל מלאי של 17 מיליון -אשר את חלקו העביר לרשת אחרת שלו - כפר השעשועים ובנוסף "קיבל במתנה" אמצעי מידוף בשווי של 10 מיליון שקל,אשר משמשים אותו בכל הרשתות שלו. בקיצור לוי - ממש אבל ממש לא מסכן ולכן הפנייה שלו והאולטימטום -הם ממש בדיחה ואפילו מהסוג הפחות טוב.
03.01.15
לכל התגובות