אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הותר לפרסום: עוה"ד שנחקר באזהרה - יו"ר מחוז תל אביב בלשכת עורכי הדין צילום: אבי מועלם

הותר לפרסום: עוה"ד שנחקר באזהרה - יו"ר מחוז תל אביב בלשכת עורכי הדין

עו"ד אפי נוה נחקר באזהרה בחשד שחתם על חוזה עם עו"ד אחר לשימוש פרטי במשרד ובשירותי משרד במתקני הלשכה; נוה: "החקירה - עקב תלונת כזב"

01.01.2015, 21:43 | זוהר שחר הלוי וענת רואה
הותר לפרסום: עו"ד אפי נוה, יו"ר מחוז תל אביב והמרכז בלשכת עורכי הדין, הוא הפרקליט שנחקר היום (ה') באזהרה ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) שבלהב 433 בחשד לביצוע עבירות מרמה. נוה תושאל על חוזה שחתם עם עורך לשימוש פרטי במשרד ובשירותי משרד במתקני הלשכה. נוה חשוד גם כי במסגרת עתירות שהוגשו לבתי משפט בהקשר לחוזה המדובר, הוא מסר תצהירים סותרים בנוגע לשימוש במשרד.

ככל הידוע, הנושאים עליהם נשאל נוה הועלו בעבר במסגרת עתירה לבג"צ שהגיש נגדו פרקליט אחר שמסוכסך עמו. לפי החלטת בג"צ שדחה את העתירה, נכתב בה כי באוקטובר 2011 נחתם הסכם קואליציוני בין הסיעות שהתמודדו בבחירות ללשכה, סיעת "עתיד" אז בראשות עו"ד דורון ברזילי, כיום יו"ר הלשכה, ועו"ד נוה לבין יו"ר סיעת הצעירים. באותו הסכם נקבע כי לרשותו של יו"ר הצעירים יועמד "חדר אחד שישמש כמשרדו הפרטי והאישי". נוה טען במענה לעתירה כי עורך הדין מעולם לא עשה שימוש בחדר לצורך עסקיו הפרטיים, אך העובדה שצוין שהמשרד ישמש כמשרד פרטי ואישי נועדה רק להבהיר כי לא יחלוק את החדר עם כל בעל תפקיד אחר. עוד צוין בהחלטת בג"צ שעורך הדין שעתר נגד נוה הגיש גם תלונה למשטרה בנושא.

שופטי בג"צ קבעו אז בהחלטתם כי דין העתירה להידחות על הסף והם כתבו כי נכון לאותה עת היו תלויים ועומדים נגד הפרקליט שהגיש את העתירה כתבי אישום משמעתיים, ולא הוצגה בפני בית המשפט התמונה המלאה בנוגע לסכסוך הארוך בינו לבין עו"ד נוה. שנית, נקבע בהחלטה, העתירה מוקדמת ותלונתו של העותר למשטרה עודנה מתבררת.

"טענת כזב משוללת יסוד"

נוה מסר בתגובה כי "נחקרתי היום במשך שעתיים במשטרה בעקבות תלונת כזב שהגיש נגדי עורך דין אשר מתוקף תפקידי הנוסף כיו"ר ועדת האתיקה של המחוז הייתי מעורב בהגשת שלושה כתבי אישום חמורים נגדו לבית הדין המשמעתי בגין עבירות חמורות לרבות מעילה בכספי לקוחות ומתן המחאות ללא כיסוי. עורך הדין הורשע בשלושת כתבי האישום ונדון לעונשים כבדים ובכללם שנתיים שלילת רישיון בפועל. בעקבות סירובי להיכנע לאיומיו לבטל את ההליכים המשמעתיים שננקטו נגדו, הוא הגיש נגדי שתי עתירות מינהליות לבית המשפט המחוזי ושתי עתירות לבג"צ, במסגרתן דרש את הדחתי כיו"ר ועדת האתיקה ויו"ר ועד המחוז ועוד שורת סעדים".

 

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

לדברי נוה "העתירות נדחו על ידי בתי המשפט המחוזי והעליון. וכעת במסגרת מסע הרדיפה והנקמה שהוא מנהל נגדי הגיש עורך הדין תלונת סרק במשטרה בגין הסכם קואליציוני שנערך בין ברזילי לבין יו"ר סיעת הצעירים בלשכה אשר במסגרתו הוקצה ליו"ר הסיעה משרד במחוז לצורך פעילותו הציבורית. מי שניהל את המשא ומתן נשוא ההסכם היה ברזילי אשר חתם על ההסכם יחד עם יו"ר סיעת הצעירים ואני הסכמתי לכבד אותו לאור שותפותי דאז עם ראש הלשכה. אני מבקש להדגיש כי הטענה לפיה יו"ר סיעת הצעירים עשה במשרד שימוש לצרכי משרדו הפרטי הינה טענת כזב משוללת כל יסוד. אני סמוך ובטוח כי משטרת ישראל תסיים את הבדיקה במהרה ותגיע לאותה מסקנה אליה הגיעו בתי המשפט השונים שדנו בעתירות המתלונן ודחו אותן".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
הבהרה
עתירה מס' 1 נמחקה/נדחתה ע"י בית המשפט המחוזי בתל-אביב מחמת חוסר סמכות. ביהמ"ש רשם כי לנוכח הדברים אליהם נחשף עולה שאלה חוקתית אתית וכו מההתנהלות של בכיר הלשכה אפי נוה. כלומר: הנושא לא נדון לגופו של עניין וממה שנאמר ע"י כבוד השופט ורדי לא מנקה את אפי נוה. עתירה מס' 2 - נמחקה / נדחתה כי העותר פנה למשטרה ויש להמתין לתוצאות חקירתה. גם ביהמ"ש העליון אמר שהוא לא נותן הכשר לפעילות פסולה, ככל שתוכח.
לובן , טוהר  |  15.01.15
12.
אם אתה צודק אנא פרסם את חומר הראיות כד ישנשפוט לבד האם מדובר בתלונת כזב
אפי נוה -פרסם את חומר הראיות והתלונה כדי שנשפוט לבד האם אתה מושחט או קורבן. בכל מיקרה אני מבקש מהטוקבקים ומזכיר להם את הפסוק - "בצדק תשפוט עמיתך" לא לשפוט את אפי נוה לכאן או לכאן עד שתדעו את מלוא חומר הראיות ואל תגרמו לאיש עוול מיותר. מי שכותב טקבקים שיזכור את הלכות לשון הרע ורכילות: 1 - לדייק בעובדות, להגיד אמת ולא להגזים. 2 - לסובב את האמת כך שיגרם כמה שפחות נזק למושא הפרסום. 3 - להגיד את כל אמת ולא רק אמת חלקית 4 - לא להגזים, לא לתבל את התגובה בשקרים. 5 - להיות הוגנים.
ג  |  04.01.15
לכל התגובות