אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בכיר ירדני: הוקפאו המגעים עם ישראל על יבוא הגז צילום: בלומברג

בכיר ירדני: הוקפאו המגעים עם ישראל על יבוא הגז

יו"ר ועדת האנרגיה בפרלמנט הירדני מסר לעיתון "אלע'ד" הירדני, כי הקפאת המגעים נובעת מההחלטה לפרק את מונופול הגז הישראלי. חברת החשמל הירדנית אמורה היתה לרכוש את הגז מישראל בהיקף של כ-15 מיליארד דולר; מומחים בירדן טענו בעבר כי ניתן לייבא גז טבעי מאלג'יריה במקום מישראל

04.01.2015, 09:24 | דורון פסקין

ג'מאל קמווה, יו"ר ועדת האנרגיה בפרלמנט הירדני, הודיע כי המגעים לייבוא גז מישראל "מוקפאים נכון לעכשיו". בתשובה לשאלה שהופנתה אליו מעיתון "אלע'ד" הירדני, מסר חבר הפרלמנט הירדני כי הקפאת המגעים נובעת מההחלטה לפרק את מונופול הגז הישראלי.

קראו עוד בכלכליסט

העיתון הירדני ניסה להשיג תגובה גם מחברת החשמל הירדנית שאמורה ליהנות מההסכם שנחתם עם שותפות הגז בשווי 15 מיליארד דולר אולם החברה הירדנית סירבה להגיב.

קידוח לווייתן קידוח לווייתן קידוח לווייתן

יצוין כי ממשלת ירדן עמדה מאז ההודעה על חתימת ההסכם תחת מתקפה של גורמים איסלאמיסטים בשל ההסכם עם ישראל. עם זאת, הממשלה הודיעה כי ההסכם נחוץ למשק הירדני בעקבות משבר האנרגיה אליו נכנס לאחר הפסקת אספקת הגז ממצרים. מומחים בירדן העלו חלופה ליבוא מישראל וטענו כי ניתן לייבא גז טבעי מאלג'יריה במקום מישראל.

דורון פסקין הוא מחברת אינפו פרוד מחקרים (המזה"ת) www.infoprod.co.il

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

17 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

17.
אם הירדנים ייבאו מאלג'יר אז שיקחו בחשבון גם את הפלסטינים
ראוי שתיוצר הגמוניה בעולם הערבי ואני בעד שהירדנים ירכשו גז מאלג'יר וחשוב שהם ירכשו גז גם על מנת לספק לפלסטינים. עדיף שהפלסטינים יהיו חייבים לירדנים או לאלג'יראים ולא לישראל. ישראל אינה יודעת ואינה מסוגלת לגבות חובות ובסופו של דבר הנטל הכספי של חובות הפלסטינים נופל על כיסו של הציבור הישראלי. לא ראיתי פוליטיקאי אחד, לא מימין ולא משמאל שקם ודרש שהממשלה תשלם את חובם של הפלסטינים מכספי הגבייה. לא נתניהו, לא יחימוביץ, לא הרצוג, לא לבני, לא כבל, לא ארדן לא כחלון אף לא אחד כי כולם חושבים שהציבור מטומטם ולכן הציבור ישלם גם את יוקר המחיה וגם את חובות הפלסטינים.
רמץ , דרום  |  04.01.15
14.
מה אתם לא מבינים ????
נתניהו הקריב את לוויתן ואת עם ישראל לעוד שנתיים בשלטון. איך ? ביבי והרצוג משתפים פעולה מזה שבועות מתחת לרדאר, שת"פ שיסתיים בממשלת אחדות . אחד הקורבנות היא ההחלטה האומללה של הסדר כובל בלוויתן. אתם לא שואלים למה ברוורמן (זה שהניף את הדגל כנגד הגז )שותק מאז שהוא יצא מסופק מהפגישה עם נתניהו לפני כחודש ? נתניה תכסיסן ויעשה הכל אבל הכל למען סיפוק יצריה של יחמוביץ והפופוליסטים למיניהם והכל למען השארות בשלטון. ושהעולם ימות.
אחד שיודע  |  04.01.15
לכל התגובות