אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קובי בראיינט: הכדורסלנים האירופים מוכשרים יותר מהאמריקאים צילום: איי אף פי

קובי בראיינט: הכדורסלנים האירופים מוכשרים יותר מהאמריקאים

כוכב לוס אנג'לס לייקרס סבור כי "צריך ללמד את השחקנים כיצד לשחק את המשחק כבר בגיל צעיר, ולהפסיק להתייחס אליהם כאל פרות חולבות מזומנים שכולם יכולים להרוויח מהם"

04.01.2015, 15:00 | שירות כלכליסט

קובי בראיינט מאמין ששחקני כדורסל אירופיים הם מיומנים יותר מהשחקנים האמריקאים. לטענתו, המגמה הזו הולכת ומתפתחת וצריך להפנות אצבע מאשימה כלפי תאוות הבצע ורמת המאמנים באיגוד האתלטים החובבים (AAU).

קראו עוד בכלכליסט

קובי בראיינט. "לא הייתי אותו שחקן אם לא הייתי גדל באירופה", צילום: איי אף פי קובי בראיינט. "לא הייתי אותו שחקן אם לא הייתי גדל באירופה" | צילום: איי אף פי קובי בראיינט. "לא הייתי אותו שחקן אם לא הייתי גדל באירופה", צילום: איי אף פי

"אני חושב שהשחקנים האירופים הם מיומנים יותר" אמר שלשום בראיינט לאחר ההפסד של לוס אנג'לס לייקרס לממפיס גריזלרס בתוצאה 109-106. "פשוט מלמדים אותם את המשחק בצורה נכונה כבר מגיל צעיר...הם מיומנים יותר. זה משהו שעלינו לתקן, עלינו לענות על הבעיה הזו. עלינו ללמד את הילדים שלנו לשחק בצורה הנכונה".

הוא כאמור יודע מי אשם בתופעה. "כדורסל AAU הגרוע והאיום. הוא מטופש ולא מלמד את הילדים כיצד לשחק את המשחק, כך שיוצאים שחקנים שהם גדולים ועושים כל מיני שטויות אבל לא יודעים איך לבצע דברים פשוטים. הם לא מכירים את היסודות של המשחק. זה טיפשי".

בראיינט נולד בפילדלפיה, אך בגיל שש אביו שחקן הכדורסל לשעבר ג'ו בראיינט עבר עם המשפחה לאיטליה בעקבות קריירת המשחק שלו. קובי בילה את הילדות שלו באירופה וב-1991 אביו פרש והמשפחה עברה בחזרה לארה"ב.

"כשיש מגבלות ומבינים את המגבלות, ושומרים אמונים לעצמכם אפשר להיות מעולים", הוסיף בראיינט. "אתה יודע מה אתה יכול לעשות ומה אתה לא יכול לעשות. באמריקה זו בעיה גדולה עבורנו, מכיוון שאנחנו לא מלמדים את השחקנים כיצד לשחק כדורסל כולל. לכן יש שחקנים כמו פאו ומארק גאסול, וזו הסיבה מדוע 90% מההרכב של הספרס מורכב משחקנים אירופים, כי יש להם יותר כישורים".

קובי בראיינט, כוכב לוס אנג קובי בראיינט, כוכב לוס אנג'לס לייקרס | צילום: איי אף פי קובי בראיינט, כוכב לוס אנג

בראיינט חייך כשנשאל איזה מין שחקן הוא היה הופך להיות אם המשפחה שלו לא הייתה עוברת לאיטליה, והוא לא היה לומד לשחק את המשחק באירופה.

"אני בטח לא הייתי יכול לכדרר עם יד שמאל ולא הייתה לי עבודת רגליים טובה",ענה. "היה לי מזל, מכיוון שכשאני גדלתי באיטליה רד אורבך וטקס ווינטר ושאר המאמנים הגדולים העבירו סדנאות באירופה. הם לימדו את המאמנים של כל הקבוצות, והמאמנים האלה הקשיבו לעצות שלהם וליסודות שלימדו כאילו היה מדובר בתנ"ך, והם לימדו אותנו הילדים את הדברים האלה. מאנו ג'ינובילי וכל השחקנים שגדלו בערך באותה תקופה הם התוצר של זה. מדובר בהבדל גדול."

אולם לבראיינט יש פתרון פשוט לבעיה. "צריך ללמד את השחקנים כיצד לשחק את המשחק כבר בגיל צעיר, ולהפסיק להתייחס אליהם כאל פרות חולבות מזומנים שכולם יכולים להרוויח מהם", טען. "ככה עושים את זה. צריך ללמד את הילדים את המשחק לתת. להם הנחיות".

אך בראיינט שמקיים בכל קיץ מחנה כדורסל, מיהר לציין ששינוי התרבות הנוכחית ב-AAU לא יתרחש בין לילה.

"זו באר עמוקה, מכיוון שמתחילים להקטין את הארנקים של אנשים", הוסיף בראיינט. "אנשים מתעצבנים כשמקטינים להם את הארנק, הם הרי רק מנסים להרוויח מהילדים המסכנים האלה. אין פתרון מהיר".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות