אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הראל הכפילה עלות הביטוח הסיעודי לנכי צה"ל צילום: shutterstock

הראל הכפילה עלות הביטוח הסיעודי לנכי צה"ל

בתגובה, לאחר לחצים שהפעיל הארגון נעתר משרד הביטחון לממן מחצית מעלות הפרמיה החדשה

04.01.2015, 16:16 | רחלי בינדמן
חברת הביטוח הראל, בעלת נתח השוק הגדול ביותר בתחום ביטוחי הבריאות הפרטיים, הודיעה באחרונה לארגון נכי צה"ל כי הביטוח הסיעודי הקבוצתי שלהם הפסדי עבורה ועל מנת לחדש אותו היא מעוניינת לבצע אחת משתיים – או להקטין את גמלת הנכה הסיעודי שהיא משלמת או להכפיל את פרמיית הביטוח מ-24 שקל ל-50 שקל בחודש.  

קראו עוד בכלכליסט

כיום, נכי צה"ל מקבלים סבסוד למחצית מעלות הביטוח הסיעודי כך שמשרד הביטחון מממן 12 שקלים בחודש מהפרמיה ו-12 שקל נוספים משולמים על ידי הנכה. בארגון נכי צה"ל סירבו בתוקף להקטנת גמלת הסיעוד והביעו נכונות לייקור הפרמיה ובתנאי שהחלוקה השווה עם משרד הביטחון בעלות תישמר. תחילה משרד הביטחון סירב לתוספת (כ-13 שקלים נוספים בחודש כפול 50 אלף נכים מהווה תוספת של 650 אלף שקל בחודש או 7.8 מיליון שקלים בשנה) אך לבסוף ברגע האחרון הסכימה לכך.

דורית סלינגר, צילום: עמית שעל דורית סלינגר | צילום: עמית שעל דורית סלינגר, צילום: עמית שעל

כידוע באגף שוק ההון במשרד האוצר התקבלה באחרונה החלטה לבצע רפורמה בשוק הביטוחים הסיעודיים הקולקטיבים, על רקע הבעייתיות הטמונה בהם, כיוון שהם תחומים בזמן שלאחריו חברת הביטוח לא מחוייבת לחדש את הביטוח ואילו המבוטח, שעלול להיות מבוגר ואף חולה יתקשה לחדש את הפוליסה באופן פרטי בשל עלות יקרה מאד שיספוג.

המפקחת על הביטוח דורית סלינגר הודיעה באחרונה כי כמענה לביטול הביטוחים הקולקטיבים הפרטיים היא תחייב את קופות החולים לצרף את המבוטחים בביטוחים הקבוצתיים ללא הליך חיתום (בידוק רפואי) לביטוחים הסיעודיים של הקופה. אלא שמתברר כי בעקבות שיחות שקיים ארגון הנכים עם סלינגר, החולט באופן חריג להחריג אותם מהרפורמה ולאפשר להם לחדש את הביטוח הקולקטיבי הפרטי בהראל.

חיים בר, יו"ר ארגון נכי צה"ל מסר בתגובה: "אני גאה לבשר כי בתום למעלה משנתיים בהן נאבקנו לשמור על הביטוח, מהחשובים שיש לנכי צה"ל, במתכונתו הנוכחית, הגענו להישג משמעותי, ערכי וחשוב. המטרה שלנו הינה להעניק לנכי צה"ל את מעטפת הסיוע האיכותית ביותר מרגע הפציעה ולאורך כל חייהם. הביטוח הסיעודי הייחודי אשר נרקם למענם בתנאים אופטימליים, מאפשר להם שקט נפשי גם כאשר יגיעו למצב בריאותי המחייב סיוע נוסף. עמדנו על דעתנו כי יש להמשיך ולהחיל אותו, עמדנו על דעתנו כי אין להפחית ולו שקל מהסכום החודשי שישולם במקרה סיעודי ואני שמח שהצלחנו לעמוד במשימה". בר הבהיר כי הארגון יפעל כעת על מנת לעגן את הסיכומים לתקופה בלתי מוגבלת. "אין לנו כוונה להיכנס למאבקים בנושא כה רגיש בכל פעם מחדש ולכן נחתור לעגן את מה שהושג בהסכם ארוך טווח", ציין בר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
שוד האזרח בחסות ממשלתית
החברה הנדונה, אחיותיה וקרוביה פועלים בחסות החוק לכאורה, השיטה כמו בשוק שידורי הכבלים וכמו בשוק הסלולר כל פרט נותן מכיסו סכום פעוט שמוכפל במספר החברים ומגיע למיליונים בכל חודש כאשר הפרט מבקש את המגיע לו על פי ההסכם הוא פוגש מערכת יעילה המטרטרת אותו בלך ושוב, לא עונה לו, מסננת אותו בעזרת עובדי קבלן במרכזי שירות מענה טלפוני, דורשת מסמכים מהגורן ומהיקב. השיטה פשוטה וידועה לכל . והגוף השילטוני האמון על שמירת זכויות הפרט במקרה הטוב, מתנהל בעצלתיים היות ואין לו גיבוי ממשלתי להלחם בבעלי ההון והלוביסטים העומדים מאחורי החברה כולם יודעים מהיכן עולה צחנתו של הדג
ישראל , מרכז  |  05.01.15