אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההסתדרות לביה"ד: חייבו את בעלי פרי גליל לפתוח את המפעל מחדש צילום: אפי שריר

ההסתדרות לביה"ד: חייבו את בעלי פרי גליל לפתוח את המפעל מחדש

בהסתדרות בוחנים האם השבתת המפעל מנוגדת להסכם הקיבוצי - ופוגעת באופן בלתי מידתי בעובדים. בעלי פרי גליל משביתים אותו מאז יום חמישי - עקב חילוקי דעות על קבלת מענק ממשרד הכלכלה

04.01.2015, 18:05 | מיקי פלד

האם הישועה לעובדי פרי גליל תגיע דווקא מבית הדין לעבודה? לפני שעה קלה פנתה ההסתדרות לבית הדין האזורי לעבודה בנצרת והגישה בקשה לצו מניעה קבוע שיאסור על הנהלת פרי הגליל להמשיך ולהשבית את המפעל ויורה לה להחזיר את העובדים לעבודה סדירה.

קראו עוד בכלכליסט

הפגנת עובדי פרי גליל (ארכיון), צילום: אפי שריר הפגנת עובדי פרי גליל (ארכיון) | צילום: אפי שריר הפגנת עובדי פרי גליל (ארכיון), צילום: אפי שריר

 

בלשכה המשפטית של ההסתדרות בחנו את ההסכם הקיבוצי והאם ניתן לטעון כי השבתת המפעל מנוגדת להסכם ופוגעת באופן בלתי מידתי בעובדים ובחנו גם את האפשרות כי בסופו של דבר ייאלצו בעלי המפעל לנכות מהעובדים ימי חופשה, במהלך ההשבתה. במידה ובית הדין ישתכנע כי אכן מדובר בפגיעה בלתי מידתית, הוא עשוי להיענות לבקשת ההסתדרות.

 

בעלי המפעל השביתו אותו מיום חמישי האחרון עקב חילוקי דעות על קבלת מענק של 5 מיליון שקל שנותר למשרד הכלכלה להעביר עבור שימור עובדים ותיקים. זאת כחלק ממענק של 9 מיליון שקל לשנים 2012-2017. במשרד טוענים כי המענק הוקפא עקב דו"ח חמור שמצא חששות לדיווחים כוזבים של המפעל למרכז ההשקעות במשרד.

מחר (ב') אמור היו"ר והבעלים, אושיק אפרים, להגיע למרכז ההשקעות כדי לנסות ולהגיע לפשרה שתאפשר החזרת המענק. במקביל, קיבל המפעל ביום שישי ארכה של 4 חודשים להשלמת רישוי העסק שלו, שהיווה את הסיבה העיקרית לסגירתו ושליחת העובדים לחופשה כפויה מיום חמישי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות