אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נצבא מעלה את השיפוי לנושאי המשרה בפי שלושה צילום: אוראל כהן

נצבא מעלה את השיפוי לנושאי המשרה בפי שלושה

קבוצת האחזקות מביאה לאישור האסיפה הצעה להעלות את השיפוי מ-39 מיליון שקל ל-150 מיליון שקל - או ל-25% מההון העצמי של כל חברה בקבוצה

05.01.2015, 08:44 | אורן פרוינד

קבוצת האחזקות נצבא, שבשליטת קובי מימון וחיים צוף, מביאה לאישור האסיפה הכללית הצעה להעלות את השיפוי לנושאי המשרה בכל החברות של הקבוצה ב־111 מיליון שקל, מרמה של 39 מיליון שקל לרמה של 150 מיליון שקל או 25% מההון העצמי של כל חברה בקבוצה (הנמוך מביניהם). הסכם השיפוי החדש יכלול, בין היתר, את בעל השליטה חיים צוף מתוקף היותו יו"ר דירקטוריון החברות בקבוצה. קבוצת נצבאמונה את החברות הגז והנפט יואל, אקויטל, נפטא וישראמקו וחברות הנדל"ן נצבא ואיירפורט סיטי.  

קראו עוד בכלכליסט

בנוסף מביאה הקבוצה לאישור האסיפה הסכם פוליסת ביטוח חדש כנגד תביעות. היקף הכיסוי הביטוחי בפוליסה החדשה יעלה מרמה של 7.5 מיליון דולר לתביעה ובמצטבר 25 מיליון דולר לתקופה של עד אוגוסט 2015, לרמה של 27.5 מיליון דולר לתביעה ועד 45 מיליון דולר במצטבר לאותה תקופה.

גורמים מקורבים לחברה מספרים כי העלאת השיפוי והכיסוי הביטוחי מגיעה בעקבות דרישה של הדירקטורים בחברה, זאת על רקע המיזוג המתוכנן בין החברות איירפורט סיטי ונצבא. עוד טענו המקורבים כי מדובר בהשוואה של תנאי השיפוי לחברות ציבוריות מקבילות. מבדיקה שערך "כלכליסט" עולה כי אכן מדובר בתנאי שיפוי זהים ואף נמוכים מאלו של חברות ציבוריות מקבילות. מרבית החברות הציבוריות מציעות שיפוי של עד 25% מההון העצמי שלהן. כך, למשל, חברות הנדל"ן נכסים ובנין ושיכון ובינוי מעניקות שיפוי לנושאי המשרה שלהן בשיעור של 20% ו־25% בהתאמה מההון העצמי.

בימים אלו שוקדות החברות נצבא ואיירפורט סיטי על הסכם מיזוג ביניהן על רקע חוק הריכוזיות שמתיר שתי שכבות של חברות ציבוריות בחברת אחזקות (נצבא כוללת ארבע שכבות ציבוריות: אקויטל, יואל, איירפורט סיטי ונצבא). אם המיזוג המתוכנן ייצא לפועל, תרכוש איירפורט סיטי את מניות נצבא המוחזקות כיום בידי הציבור (41%) תמורת הקצאת מניות או מזומן ותמחק את מניותיה מהמסחר.

קובי מימון, צילום: אוראל כהן קובי מימון | צילום: אוראל כהן קובי מימון, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות