אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית הדין לעבודה הורה לבעלי פרי גליל לפתוח את המפעל מחדש צילום: אביהו שפירא

בית הדין לעבודה הורה לבעלי פרי גליל לפתוח את המפעל מחדש

השופט מירון שוורץ נתן את ההחלטה במעמד צד אחד לאחר שנציגי הנהלת המפעל ובאי כוחם, לא התייצבו לדיון. עפ"י החלטת ביה"ד המפעל ייפתח מחר בבוקר; אושיק אפרים, יו"ר המפעל ל"כלכליסט": "לא הוזמנתי לדיון ושמעתי עליו מהתקשורת"

05.01.2015, 11:19 | מיקי פלד

בית הדין האזורי לעבודה בנצרת הורה לפני שעה קלה (ב') לבעלי מפעל פרי הגליל לפתוח אותו מחדש החל ממחר בבוקר. זאת, לאור בקשת ההסתדרות.

ההסתדרות הגישה אתמול בקשה לבית הדין וטענה כי הסגירה פוגעת באופן בלתי מידתי בעובדים והם משמשים ככלי מיקוח בידי ההנהלה וההשבתה מצד הבעלים נעשתה בניגוד לפסיקות המקובלות בדיני העבודה. השופט מירון שוורץ נתן את ההחלטה במעמד צד אחד לאחר שנציגי הנהלת פרי גליל בחרו שלא להתייצב לדיון.

קראו עוד בכלכליסט

 
יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, אמר בתגובה להחלטת בית הדין: "ההסתדרות פנתה לבית הדין על מנת להבטיח שאף גורם לא יוכל להשתמש בעובדים כבני ערובה וכמנוף להפעלת לחץ במסגרת המשא ומתן". עובדי המפעל ממשיכים להתבצר בו ולהפגין מול השער".
 
אושיק אפרים, יו"ר המפעל, אמר ל"כלכליסט" כי לא הגיע לדיון כי לא הוזמן עליו ושמע על כך מהתקשורת: "אני חושב שהטעו את בית המשפט ומוזר שבמצב כזה אנחנו לא יודעים שמתקיים דיון.אנחנו אנשים שומרי חוק ונפעל בהתאם, אבל כרגע לא רק שאין חומר גלם במפעל אלא שאפילו עוד לא קיבלנו ביד את אישור כיבוי האש שנדרש להשבת המפעל לעבודה סדירה".
 
אישור כיבוי האש אמור היה להינתן למפעל ביום שישי, לאחר סיור במקום של השר לבטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', וראש מועצת חצור הגלילית, שמעון סויסה. השניים הורו לאפשר למפעל ארכה של 4 חודשים להסדיר את התיקונים הדרושים לקבלת רישיון עסק קבוע.
 
בעוד שעה קלה אמורה להתחיל פגישה בין הבעלים לאנשי מרכז ההשקעות במשרד הכלכלה במטרה לפתור את המחלוקת בין הצדדים על המשך קבלת מענקים בסך של 5 מיליון שקל עד 2017. במשרד הכלכלה טוענים כי עצרו את המענקים בשל ראיות לכאורה על דיווחים כוזבים של המפעל בנוגע לתעסוקת עובדים ותיקים, שהיא תנאי להמשך קבלת המענקים. 

מחאת העובדים, צילום: אביהו שפירא מחאת העובדים | צילום: אביהו שפירא מחאת העובדים, צילום: אביהו שפירא

בעלי המפעל השביתו אותו מיום חמישי האחרון עקב חילוקי דעות על קבלת מענק של 5 מיליון שקל שנותר למשרד הכלכלה להעביר עבור שימור עובדים ותיקים. זאת כחלק ממענק של 9 מיליון שקל לשנים 2012-2017.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות