אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסכם ענק לקייט פארמה עם אמג'ן - הכנסות של עד 585 מיליון דולר צילום: Todd Cheney / UCLA Photography

הסכם ענק לקייט פארמה עם אמג'ן - הכנסות של עד 585 מיליון דולר

קייט פארמה תקבל מקדמה של 60 מיליון דולר ותמלוגים בהיקף של עד 525 מיליון דולר נוספים בהתאם לעמידה באבני דרך בפיתוח מוצרים לטיפול בסרטן

05.01.2015, 16:54 | ניר צליק

בחודשים האחרונים נסקה מניית קייט פארמה, חברת התרופות הישראלית, לגבהים אדירים. שווי השוק של החברה זינק עד ל-2.6 מיליארד דולר, והיום (ב') הגיעה חותמת נוספת המעידה על כך כי השווי אינו מקרי.

קראו עוד בכלכליסט

קייט, חברת פיתוח התרופות הישראלית בניהולו של אריה בלדגרין, חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם אמג'ן בהיקף של עד 585 מיליון דולר. אמג'ן היא חברת ענק הנסחרת לפי שווי של 120 מיליארד דולר, יותר מפי 2 מטבע. קייט עצמה הונפקה לפי שווי של 630 מיליון דולר לפני חצי שנה, ומאז עלה שוויה פי 4.

על פי ההסכם, תקבל קייט פארמה מקדמה של 60 מיליון דולר ותמלוגים בהיקף של עד 525 מיליון דולר נוספים בהתאם לעמידה באבני דרך. קייט תפתח עבור אמג'ן שש מטרות לטיפול בסרטן. אמג'ן תבחר חלק מהמטרות ואילו קייט תבחר מטרות משלה, כאשר המטרות של קייט יישארו בידיה לכל אורך הדרך, וימומנו על ידי אמג'ן עד להגשת בקשת ה-IND שתגיע לפני ההתחלה בניסויים הקליניים. המטרות שתבחר אמג'ן יפותחו על ידי קייט פארמה עבור אמג'ן ויימסרו לה מיד עם הגשת ה-IND, כאשר אז היא תתחיל בתוכנית הקלינית שלה עבורן.

קייט פארמה תקבל את מלוא עלויות הפיתוח עבור תוכנית זו, כאשר למעשה התשלום של קייט מורכב משלושה רבדים. הראשון, קבלת 60 מיליון דולר כמקדמה, השני, 525 מיליון דולר עבור עמידה באבני דרך של הפיתוח ואילו הרובד השלישי הוא תמלוגים בהיקף של אחוזים בודדים עד אחוזים דו ספרתיים ממכירות התרופה - אם תגיע למסחור. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות