אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית המשפט בארה"ב אישר את ההסדר הסופי עם בנק לאומי צילום: אוראל כהן

בית המשפט בארה"ב אישר את ההסדר הסופי עם בנק לאומי

לפי ההסדר הבנק ישלם 400 מיליון דולר לרשויות האמריקאיות בגין סיוע ללקוחותיו בהעלמות מסים; הבוקר פורסם ב"כלכליסט" כי החשבת הכללית דורשת מהמפקח על הבנקים לבחון את התנהלות הבכירים בפרשה

06.01.2015, 10:49 | תומר ורון
בית המשפט בקליפורניה אישר את ההסדר הסופי עם בנק לאומי לפיו ישלם הבנק 400 מיליון דולר לרשויות האמריקאיות על סיועו האקטיבי בהעלמות מסים של לקוחותיו. כעת נתון בנק לאומי רק לחקירה של רשות ניירות ערך האמריקאיים – חקירה שטרם החלה.

קראו עוד בכלכליסט

גליהמאור, לשעבר מנכ"לית בנק לאומי, צילום: בלומברג גליהמאור, לשעבר מנכ"לית בנק לאומי | צילום: בלומברג גליהמאור, לשעבר מנכ"לית בנק לאומי, צילום: בלומברג

מלבד לאומי, שני בנקים ישראלים נוספים נמצאים גם הם תחת חקירה של הרשויות. בנק הפועלים ובנק מזרחי-טפחות שכבר מינה את פירמת רואי החשבון KPMG כגוף בוחן של הנתונים שיעביר. בנקים אלו טרם ביצעו הפרשה ועדיין לא ידוע מה יהיה גובה הקנס שיוטל עליהם.

בינתיים ההסדר הסופי עם לאומי שחשף שיטות מאורגנות בה פעל הבנק בכדי לסייע ללקוחותיו יוצר הדים רבים ואתמול הודיע מבקר המדינה כי יבדוק את התנהלות הפיקוח על הבנקים בפרשה. כפי שפורסם הבוקר ב"כלכליסט" גם החשבת הכללית, מיכל עבאדי בויאנג'ו דרשה מזקן לבדוק את התנהלותו של בנק לאומי ואת התנהלות נושאי המשרה הבכירים שלו בפרשה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות