אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העברה של 13 מיליון ש' להתנחלות ברקן בוטלה צילום: אוהד צויגנברג

העברה של 13 מיליון ש' להתנחלות ברקן בוטלה

וועדת הבחירות המרכזית דנה הבוקר בעתירתה של סתיו שפיר שבה התנגדה להעברה ואישרה כי הסכום לא יעבור

06.01.2015, 11:53 | עמרי מילמן ורוני זינגר
ועדת הבחירות המרכזית בראשות השופט ג'ובראן קבעה היום כי הכסף שהעבירה ועדתה כספים להתנחלות ברקן בסך 13 מיליון שקלים עבור הקמת מרכז תיירות - לא יעבור. ההחלטה התקבלה בעקבות עתירה שהגישה ח"כ סתיו שפיר לוועדת הבחירות, לאור העברת הכסף לפני כשבועיים.

קראו עוד בכלכליסט

דיון בוועדת הכספים בהעברות. ועדת הבחירות ביטלה את ההעברה לברקן דיון בוועדת הכספים בהעברות. ועדת הבחירות ביטלה את ההעברה לברקן דיון בוועדת הכספים בהעברות. ועדת הבחירות ביטלה את ההעברה לברקן

במסגרת העתירה, ועוד בטרם התקיים הדיון הבוקר, התבקשה תשובתו של היועץ המשפטי לממשלה בעניין, והוא השיב בסוף השבוע כי לא נתן את אישורו להעברת הכסף האמורה. למרות אי אישורו, הצביעה הוועדה על העברת כסף. היועץ המשפטי כתב במכתבו כי כיוון שלא נתן אישור הרי שהעברת הכסף מבוטל.

הבוקר הסביר יו"ר ועדת הבחירות המרכזית השופט ג’ובראן כי מכיוון שהיועץ המשפטי לממשלה לא אישר את העברת 13 מיליון השקל ההעברה לא התקיימה בפועל ולכן העתירה נמחקת.

בנוסף הבהיר ג'ובראן, כי בעקבות ההצהרה של של יעל מבורך, סגנית הממונה לתקציבים, שמסביר כי לא כל עוד לא קיים תקציב עבור 2015 לא יתקיימו, על פי החוק, לא יוכלו להתקיים העברות תקציביות. שכן לא יכול להיות שינוי של חוק התקציב בהעדר חוק התקציב.

עוד התברר בדיון כי בדיון אחר שהתקיים לפני כשבועיים בוועדת הכספים בו אושרו להעברה 85 מיליון שקלים להתנחלויות, דווקא כן ניתן אישור היועמ"שׁ לממשלה, אך התברר כי אישור זה ניתן שלא באסמכתאות רשמיות כי אם בהודעת טקסט - סמס לנציגי האוצר. ג'ובראן העיר על כך במהלך הדיון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות