אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מניית קנון תחל להיסחר במדד תל אביב 25 ביום ראשון הקרוב צילום: סיון פרג'

מניית קנון תחל להיסחר במדד תל אביב 25 ביום ראשון הקרוב

זאת במסגרת מהלך הפיצול של החברה לישראל שתישאר עם שתי אחזקות בלבד, כיל ובזן, כשיתר האחזקות, יהיו תחת שליטתה של קנון

06.01.2015, 13:41 | ניר צליק
קנון, חברת האחזקות שתפוצל מהחברה לישראל, צפויה להצטרף למדדי תל אביב 25 ותל אביב 100 ביום א' הקרוב. על פי הערכות האנליסטים, שווי החברה צפוי לעמוד על כ-1.5 מיליארד דולר.  

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת תהליך הפיצול, יקבלו מחזיקי מניות החברה לישראל מניות של קנון, החברה שתפוצל, כדיווידנד בעין, כאשר אחזקותיה של קנון יכילו את איי.סי. פאואר, צים, קורוס ואת יצרנית השבבים ממגדל העמק טאואר.

הערכות האנליסטים הראשוניות ייחסו לחברה החדשה שווי של 1.5 מיליארד דולר, אולם בשל טעות סופר היקף החובות של איי.סי פאואר התגלה כנמוך ב-376 מיליון דולר מזה שנכתב בדו"חות הרבעון השלישי במקור, כך שהיקף החוב עומד על 1.199 מיליארד דולר ולא על 1.575 מיליארד דולר, מה שהעלה את השווי המצופה מקנון.

למזלה של החברה לישראל, הטעות פורסמה לפני השלמת מהלך הפיצול, מאחר ואם הפיצול היה מושלם במלואו, סביר להניח שאם חלק מבעלי המניות של החברה לישראל היו מוכרים את מניות קנון שבידיהם החברה היתה חשופה לתביעות מצידם.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג
מהלך הפיצול צפוי להשאיר את החברה לישראל עם שתי אחזקות בלבד, כיל ובזן, כשיתר האחזקות, יהיו תחת שליטתה של קנון.

בעקבות הפיצול יוכלו מחזיקי המניות של החברה לישראל לבחור אם להמשיך ולהחזיק בנכסים שמצד אחד, מהווים פוטנציאל להשבחה, כגון קורוס, איי.סי פאואר וצים, אך מצד שני, היוו עד כה משקולת על צווארה ומקור להשקעות רבות שביצעה החברה לישראל. החברות תחת הבעלות של קנון יוכלו לבצע גיוסי כספים בשוק ההון ולפטור את החברה לישראל מהצורך לבצע בהן השקעות שעשויות לרדת לטמיון אם הפוטנציאל לא ימומש, כפי שקרה בעבר בבטר פלייס.

ההחלטה לפצל את אחזקות החברה לישראל לשתי חברות נפרדות נבעה מהדיסקאונט שבה נסחרה מניית החברה לישראל על רקע עלויות המימון לחברות הצמיחה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות