אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משבר במקדונלד'ס יפן: פיסת ויניל נמצאה במנת מק-נאגטס צילום: בלומברג

משבר במקדונלד'ס יפן: פיסת ויניל נמצאה במנת מק-נאגטס

האירוע הוא האחרון ברצף אירועים מביכים עימם מתמודדת הרשת ביפן; מנות המק-נאגטס נמשכו מ-3,000 סניפי הרשת במדינה והמנה הפגומה נשלחה לבדיקה נוספת, אך למרות המאמצים נראה כי הפגיעה ברווחים תבוא לידי ביטוי בדו"חות הקרובים

06.01.2015, 14:23 | שירות כלכליסט

לקוח מקדונלד'ס מצא פיסת ויניל במנת הנאגטס עוף שהזמין באחד מסניפי הרשת ביפן. האירוע קרה בדיוק ביום שבו חזרה הרשת למכור מנות מוגדלות של צ'יפס לאחר בעיית אספקה. החברה הודיעה כי משכה מסניפיה את כל מנות המק-נאגטס שיוצרו באותו היום ובאותו המפעל ממנו הגיע המוצר שהכיל את פיסת הויניל (ממנו היו עשויים התקליטים של פעם).

קראו עוד בכלכליסט

הנאגט הפגום סופק על-ידי ספק חדש של הרשת מתאילנד והוא נשלח למשרדי החברה לבחינה נוספת. "אנו פותחים בחקירה", הודיעה דוברת מקדונלדס יפן.

האירוע הוא אחרון בשרשרת אירועים שעימם מתמודדת הרשת ביפן, שם היא מפעילה למעלה מ-3,000 סניפים. לאחרונה נאלצה הרשת להגביל מכירת צ'יפס בשל עיצומים בנמלי ארה"ב מהם היא משלחת את המוצר לסניפיה מעבר לים. בקיץ שעבר סגרו הרשויות בסין את פעילותו של ספק העוף של החברה בסין, לאחר האשמות שהיצרן ערבב בעוף הטרי עוף שפג תוקפו.

חששות לגבי הבטיחות של הנאגטס המיובאים הביאו לירידה חדה במכירות המוצר והחברה השיקה קמפיין פרסומי בניסיון להתמודד עם הבעיה, כולל מתנות חינם, נאגטס מטופו ומבצעים מפתים. אולם חרף המאמצים, הרשת ביפן מתכוננת להפסד נטו השנתי הראשון שלה מזה 11 שנה.

סניף מקדונלד סניף מקדונלד'ס ביפן. שרשרת של אירועים שמובילים לפגיעה בשורת הרווח | צילום: בלומברג סניף מקדונלד

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות