אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בתי השקעות מתקוממים על הסדר לאומי בארה"ב: "נושאי המשרה לא נוטלים אחריות" צילום: אריאל שרוסטר

בתי השקעות מתקוממים על הסדר לאומי בארה"ב: "נושאי המשרה לא נוטלים אחריות"

איגוד בתי ההשקעות מביע דאגה כי הקנס בגובה 1.5 מיליארד שקל ישולם מכספי בעלי המניות של הבנק ודורש מסמכים והבהרות בנוגע להסדר שנחתם מול הרשויות האמריקאיות

06.01.2015, 15:06 | תומר ורון

איגוד בתי ההשקעות בניהולה של יוליה מרוז שיגר היום (ג') מכתב למנכ"לית בנק לאומי, רקפת רוסק עמינח וליו"ר הבנק, דוד ברודט, בו הוא דורש מהבנק לקבל לידיו מסמכים ופרטים אודות התנהלותו של הבנק בחתימה על ההסדר הסופי מול הרשויות האמריקאיות. כמו כן, האיגוד דורש לדעת אילו צעדים ננקטו על ידי הבנק והדירקטוריון על מנת לבחון את אחריותם של בעלי המשרה בעבר ובהווה. בנוסף, האיגוד דורש להשהות לאלתר כל הסכם פשרה בנושא התביעות הנגזרות על אחריות נושאי המשרה.

קראו עוד בכלכליסט

בתחילת השבוע נחשף ב"כלכליסט" כי בכירי הבנק לשעבר ובראשם מאור ורף נמצאים בדיונים להסכם פשרה בגין אחת מהתביעות הנגזרות שהוגשו נגדם לבתי המשפט.

מימין: רוסק עמינח, ברודט ומאור. בתי ההשקעות: "בעלי משרה ועובדים בבנק הקשורים לפרשה בעבר ובהווה לא נוטלים כל אחריות", צילום: עמית שעל מימין: רוסק עמינח, ברודט ומאור. בתי ההשקעות: "בעלי משרה ועובדים בבנק הקשורים לפרשה בעבר ובהווה לא נוטלים כל אחריות" | צילום: עמית שעל מימין: רוסק עמינח, ברודט ומאור. בתי ההשקעות: "בעלי משרה ועובדים בבנק הקשורים לפרשה בעבר ובהווה לא נוטלים כל אחריות", צילום: עמית שעל

"להבנתנו, הקנס צפוי להיות משולם מכספי הבנק, כלומר, כולו על חשבון בעלי מניותיו של הבנק בשעה שנושאי משרה ועובדים בבנק הקשורים לפרשה בעבר ובהווה לא נוטלים כל אחריות ולא נושאים בתוצאות הכספיות הנובעות מתשלום הקנס", כתבה מרוז במכתב שנשלח לבנק. "בנוסף לכך, עד כה טרם נחשפנו לכל הליך שנקט הבנק בעצמו ביחס לתביעות הנגזרות שהוגשו בנושא ובכלל זה לבחינת אחריות העובדים ונושאי המשרה כאמור".

"איגוד בתי השקעות משמש כארגון גג של בתי השקעות בישראל", ממשיכה מרוז. "חברי האיגוד הינם בעלי מניות מהותיים בבנק בהיקף של מיליארדי שקלים. לאור היקף החזקה מהותי זה ולאור הנזק שעשוי להיגרם לבעלי המניות בבנק שהינם ציבור החוסכים במדינת ישראל, נודה על קבלת הנתונים בכתב ולא יאוחר מיום ה-11 בינואר 2015 וזאת על מנת שנוכל לכלכל את המשך צעדינו להגנה ולשמירה על זכויות ציבור המשקיעים".

ההסדר הסופי בין בנק לאומי למשרד המשפטים האמריקאי והרשות הפיננסית בניו יורק אושר היום סופית בבית המשפט בקליפורניה ולפיו שילם הבנק קנס של 1.5 מיליארד שקל על הסיוע שסיפק ללקוחותיו האמריקאים להתחמק מתשלומי מס לרשויות בארה"ב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
גאונים!!!
אין לי ספק שבכירי הבנקים ימשיכו לקחת.למשוך בונוסים של מליונים בלי קשר לקנס העצום הזה. כבר הוכח בישראל יותר מפעם אחת שאין שום קשר בין ביצועי מנהלים בכירים ל"בונוסים" שהם מעניקים לעצמם. האם מאור ורף יחזירו את הבונוסים שקיבלו במשך שנים? נכון, לא ולא!!!
דני האדום , בנק לאומי  |  06.01.15
4.
בנק לאומי
מעניינת ההתממות הזו של מנהלי בתי ההשקעות, ה"שיטה" הזו הייתה קיימת עם כל הבנקים הגדולים שהחזיקו נציגים בחו"ל, המטרה האמיתית של הנציגויות הללו הייתה להביא כסף למדינה שחסרה מטבע זר, ההפקדות הללו הם שיצבו את הבנקאות הישראלית בזמנים הקשים, כל שטוית של ה"מתפלאים" למינהם מזויפות. נכון לעכשיו אין יותר צורך בשיטה ולכן חלק מהבנקים סוגרים את הנציגויות בחו"ל, אבל למען השם תפסיקו להתחסד.
דג , מרכז  |  06.01.15
לכל התגובות