אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בכיר לשעבר ברבלון תובע את החברה בטענה לגילויי אנטישמיות צילום: independent.co.uk

בכיר לשעבר ברבלון תובע את החברה בטענה לגילויי אנטישמיות

המדען הראשי לשעבר של החברה, אלן מאיירס, טוען כי המנכ"ל לורנצו דלפני אמר לו שהוא "מופתע" שאין יותר עובדים יהודים בחברה למרות שבעל השליטה הוא יהודי ו"יהודים מסתובבים ביחד"

06.01.2015, 15:49 | שירות כלכליסט

"מנכ"ל רבלון הוא בריון גזען ששונא אמריקאים מלוכלכים, חושב שיהודים 'מסתובבים ביחד' ומאמין שהוא יכול להריח כששחורים נכנסים לחדר", כך טוען המדען הראשי לשעבר של החברה בתביעה שהגיש. לא פורסם מהו סכום התביעה.

לפי תביעת האפליה שהגיש אלן מאיירס, מנכ"ל החברה לורנצו דלפני, אמר את המשפטים הבעייתיים האלה לאחר שנכנס לתפקיד ב-2013. עוד טען מאיירס שהופלה בשל היותו יהודי.

בתביעה, שהוגשה בשבוע שעבר לבית המשפט הפדראלי במנהטן, טוען מאיירס שדלפני אמר לו שהוא "מופתע" שאין יותר עובדים יהודים בחברה, בהתחשב בכך שבעל המניות העיקרי הוא רון פרלמן היהודי. "יהודים מסתובבים ביחד", אמר דלפני לטענתו של מאיירס, והוסיף ש"למרבה המזל פרלמן כבר אינו כזה".

השמצות נוספות המיוחסות לדלפני לפי התביעה, שהוא שונא לחיות עם אמריקאים, מכיוון שהם בעלי "אופקים צרים" ו"מלוכלכים". מאיירס אף מאשים שבשלב מסוים דלפני גרס שאמריקה קרובה להפוך להיות כמו ארגון הטרור דעא"ש.

רונאלד פרלמן, יו"ר חברת רבלון , צילום: בלומברג רונאלד פרלמן, יו"ר חברת רבלון | צילום: בלומברג רונאלד פרלמן, יו"ר חברת רבלון , צילום: בלומברג

מלבד היותו יהודי, הטענה העיקרית של מאיירס היא שדלפני פיטר אותו מכיוון שהזהיר לגבי בעיות בטיחות בתהליכי הייצור. מאיירס (56) הצטרף לחברה ב-2010, אך פוטר בחודש שעבר, לטענת עורכי דינו הפיטורים נבעו מכך שהתלונן על בעיות הבטיחות והיחס כלפיו.

דוברת החברה קיקי ריס אמרה בתגובה, כי מאיירס הוא עובד ממורמר שהביצועים שלו לא עמדו בסטנדרטים הנהוגים בחברה. "מאיירס הפגין שיקול דעת שגוי ולא עמד בסטנדרטים הגבוהים שאנחנו דורשים מהעובדים שלנו", אמרה ריס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות