אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
במקום המפקח על הביטוח לשעבר - ה"מעושרת" דפנה שחר תיכנס לדירקטוריון צילום: אלכס ליפקין

במקום המפקח על הביטוח לשעבר - ה"מעושרת" דפנה שחר תיכנס לדירקטוריון

השלד הבורסאי פרוטאולוג'יקס רוצה למנות את שחר, משתתפת ריאליטי, מנחת טלוויזיה וסמנכ"לית במנהלת ליגת העל בכדורסל, במקומו של מאיר שביט, לשעבר המפקח על הביטוח באוצר - שהתפטר במחאה על הלוואה שהחברה מבקשת להעמיד לבניין בברוקלין

06.01.2015, 16:51 | גיל קליאן

בחודש שעבר התפטרו הדח"צים מאיר שביט, לשעבר המפקח על הביטוח במשרד האוצר, ויעקב גולדמן, יועץ כלכלי לחברות, מדירקטוריון השלד הבורסאי פרוטאולוג'יקס. הדח"צים התפטרו במחאה על הלוואה שהחליטה החברה שבשליטת אפסווינג של ירון ייני להעניק לפרויקט נדל"ן בברוקלין - תוך טענות כי לחברה אין את הכלים לפקח על העסקה בצורה נאותה, וכי היא מסוכנת מדי. היה מדובר בטענות קשות, במיוחד כשהן מגיעות מ-2 אנשי כלכלה בכירים ומנוסים.

קראו עוד בכלכליסט

השבוע פירסמה פרוטאולוג'יקס זימון לאסיפת בעלי מניות כדי לאשר 2 דח"צים חדשים שייקחו את מקומם של אותם 2 בכירים במערכת הכלכלית - וייצטרכו מעתה לפקח על פעילות החברה ולייצג את האינטרסים של בעלי המניות מטעם הציבור.

הדח"צית הראשונה שתיכנס לנעליהם של הדח"צים המתפטרים בדירקטוריון פרוטאולוג'יקס היא דפנה שחר - שמגיעה לדירקטוריון השלד הבורסאי עם רקורד של סמנכ"לית שיווק במנהלת ליגת העל בכדורסל, מנחה של תוכנית הנדל"ן "סודות הנדל"ן בערוץ 10 - אבל שידועה בעיקר עקב השתתפותה בתוכנית הריאליטי "מעושרות".

שחר (42) היא זוגתו לשעבר של הכדורסלן עודד קטש ונשואה כיום לח"כ יובל צלנר. שחר מגיעה לדירקטוריון גם עם תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת חיפה ותואר שני במנהל עסקים מהאוניברסיטה העברית. החברה ציינה כי בכוונתה למנות את שחר לוועדת ביקורת, ועדת תגמול ובוועדה לבחינת הדוחות הכספיים של הדירקטוריון.

דפנה שחר, צילום: אלכס ליפקין דפנה שחר | צילום: אלכס ליפקין דפנה שחר, צילום: אלכס ליפקין

הדח"צ השני המוצע לחברה הוא כפיר אביב. אביב (36) כיהן כסמנכ"ל כספים, חשב ועוזר חשב באימאג'סט אינטרנשיונל, והיה מבקר חיצוני במשרד רו"ח קוסט פורר גבאי את קסירר (E&Y). אביב מחזיק בתואר ראשון בחשבונאות וכלכלה של האוניברסיטה הפתוחה, ותואר שני במנהל עסקים של האוניברסיטה הפתוחה. אביב, בניגוד לשחר, יסווג על ידי החברה כ"בעל מיומנות חשבונאית ופיננסית".

במקביל מחדשת פרוטאולוג'יקס את שורות הדירקטוריון גם עם יו"ר חדש. החברה דיווחה במקביל על מינויו של מנשה מרדכי לתפקיד יו"ר השלד הבורסאי. מרדכי (54), בעל השכלה תיכונית, הוא מנהל עסוק בקבוצת השלדים של ייני - וייכהן במקביל גם בדירקטוריונים של החברות: צמיחה אינווסמנט האוס, גרינסטון תעשיות, אולטרה אקוויטי, יעד נציגויות תעשיה, אינטרקולוני השקעות, גפן השקעות ביומד, אס.אר אקורד ואר.וי.בי החזקות. במקביל, מכהן מרדכי גם כמנכ"ל חברת צמיחה, ומנכ"ל חברת גרינסטון. בעבר כיהן מרדכי כמנהל פרויקטים באפסווינג - חברת האחזקות של ייני - למשך תקופה של 8 שנים.

בשבוע שעבר דיווחה פרוטאולוג'יקס על חתימת ההסכם להענקת אותה הלוואה - במסגרתה עסקה תהפוך פרוטאולוג'יקס נטולת הפעילות העסקית לחברה שכל פעילותה היא הלוואה לפרויקט נדל"ן בברוקלין. בכך, תהיה מניית החברה דומה מאוד לאג"ח של חברת נדל"ן בארה"ב.

ההסכם של פרוטאולוג'יקס נחתם מול יזם ששמו לא פורסם, לרכישה ושיפוץ של בניין ב-Grand Avenue שבברוקלין, ניו יורק. פרוטאולגי'קס תעמיד ליזם מימון של 3.5 מיליון דולר, שיהוו 73% מעלות הפרויקט. הפרויקט יכלול רכישה של הבניין תמורת 3.2 מיליון שקל (לא כולל עמלת תיווך לצד לא ידוע של 300 אלף דולר), כאשר שאר הסכומים יושקעו בשיפוץ ומכירה של הנכס. 

פרוטאולוג'יקס קיבלה בהסכם ריבית של 15% וכן שתי בטוחות - הראשונה היא הבניין הנרכש, והשנייה היא בניין אחר של היזם בברוקלין. החברה ציינה כי קיבלה הערכת שווי מחברת שמאים מוכרת בניו יורק לפיה שווי הבניין הנרכש במצבו הנוכחי הוא 3.6 מיליון דולר, ואילו שווי הבטוחה השנייה היא 4.1 מיליון דולר (לא כולל משכנתא של 750 אלף דולר בנכס).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות