אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תחרויות אולימפיות בצפון קוריאה? אולי צילום: איי אף פי

תחרויות אולימפיות בצפון קוריאה? אולי

אולימפיאדת החורף פיונגצ'אנג 2018 עשויה לכלול גם תחרויות סנובורדינג בצפון קוריאה, זאת אם תכנית קיצונית מצד מושל מחוז גנגוון, צ'וי מון – סון תאומץ

08.01.2015, 11:50 | שירות כלכליסט

אולימפיאדת החורף פיונגצ'אנג 2018 עשויה לכלול גם תחרויות סנובורדינג בצפון קוריאה, זאת אם תכנית קיצונית מצד מושל מחוז גנגוון, צ'וי מון – סון תאומץ.

קראו עוד בכלכליסט

פרסומים לאולימפיאדה ב-2018 בקוריאה הדרומית. בשלב זה תחרויות הסנובורדינג מתוכננות להתקיים בפארק השלג בוקוואנג, צילום: איי אף פי פרסומים לאולימפיאדה ב-2018 בקוריאה הדרומית. בשלב זה תחרויות הסנובורדינג מתוכננות להתקיים בפארק השלג בוקוואנג | צילום: איי אף פי פרסומים לאולימפיאדה ב-2018 בקוריאה הדרומית. בשלב זה תחרויות הסנובורדינג מתוכננות להתקיים בפארק השלג בוקוואנג, צילום: איי אף פי

צ'וי העלה את האפשרות לקיים תחרויות במדינה שדרום קריאה רשמית נמצאת במצב מלחמה איתה, במטרה להבטיח שהמדינה השכנה תרגיש מעורבת באולימפיאדת החורף.

"אנחנו יכולים לשקול מחווה סימבולית, לפיה נחלוק תחרות סנובורדינג אחת או שתיים עם צפון קוריאה", אמר. "המתחמים אינם יקרים או מורכבים לבנייה. אחת הדרכים לשכנע את צפון קוריאה להשתתף באולימפיאדה היא לחלוק איתם אירועים. הדרך המציאותית ביותר היא להשיק נבחרת מאוחדת. אך אם בצפון קוריאה רוצים, נוכל לשקול לחלוק איתם כמה אירועים כמו סנובורדינג (freestyle snowboarding) ואירועי סלאלום גדולים, בהנחה שנזכה באישור של הוועד האולימפי הבינלאומי".

בשלב זה תחרויות הסנובורדינג מתוכננות להתקיים בפארק השלג בוקוואנג.

המועצה הלאומית לשלם ולאיחוד של דנגון, המייצגת קרוב ל-120 ארגונים אזרחיים, קוראת לעירוב צפון קוריאה בארגון האולימפיאדה. לטענתם המהלך יעזור ל"מדינה להתגבר על 70 שנה של חלוקה והמלחמה הקרה, ויפתח את הדלת לאיחוד".

אולם הרעיון של צ'וי קרוב לוודאי שלא יזכה לתמיכה, שכן הוא הועלה בתקופה שבה היחסים בים צפון קוריאה וארה"ב הסלימו, בעקבות הקרנת הסרט השנוי במחלוקת "ראיון סוף". הסרט מדבר על שני אמריקאים המתכננים להתנקש במנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און.

בחודש שעבר נשיאת דרום קוריאה פארק ג'ן-הייאה שללה את האפשרות שיקיימו תחרויות מחוץ למדינה, זאת לאחר שמועות שאירועי הגלישה יועברו לנאגנו, המארחת היפנית של אולימפיאדת החורף של 1998. היא ביטלה גם קריאה של העיתון הצפון קוריאני Choson Sinbo המתפרסם ביפן, שאתר הסקי מאסיקריונג, שנפתח לאחרונה לאחר שנבנה בעלות של 35 מיליון דולר, ישמש לאירוח משותף של חלק מהתחרויות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות