אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסניגור הפלילי מוטי בניטה נעצר בחשד להעלמת הכנסות במאות אלפי שקלים צילום: shutterstock

הסניגור הפלילי מוטי בניטה נעצר בחשד להעלמת הכנסות במאות אלפי שקלים

יחידת יהלום עצרה את עורך הדין מאשקלון החשוד בהעלמת הכנסה משנת 2010; במקביל, בימים אלה מתנהל נגדו משפט בגין אי הגשת דו"חות למע"מ

07.01.2015, 11:02 | עמרי מילמן

עו"ד מוטי (מרדכי מאיר בניטה), סנגור בתחום הפלילי, נעצר בחשד שהעלים הכנסות במאות אלפי שקלים. בניטה, בן 42 מאשקלון, נעצר אתמול על ידי יחידת יהלום למאבק בפשיעה של רשות המסים בחשד שהעלים הכנסות בגובה מאות אלפי שקלים.

קראו עוד בכלכליסט

בניטה נעצר בעקבות חשד כי מאז 2010, לפחות, ועד היום העלים הכנסות בגובה של לפחות 400 אלף שקל שקיבל מלקוחותיו. חשדות אלה מצטרפים למשפט המתנהל נגדו בימים אלה בגין אי הגשת 10 דו"חות תקופתיים למע"מ והגשת 6 דו"חות נוספים באיחור. החשד עלה במסגרת פעילות אחרת של יחידת יהלום.

בתחילת השבוע נהפכה החקירה לגלויה ונערכו חיפושים בבית של בניטה, שרשיונו לעריכת דין מושעה מזה זמן מה. מהממצאים עלו ראיות להעלמת הכנסות של לפחות 400 אלף שקל, כמו גם להעסקת עובדים ללא דיווח ועל סמך הממצאים, נראה כי היקף העבירות מסתכם במאות אלפי שקלים נוספים לכל הפחות.

השופט אילן בן-דור מבית משפט השלום בראשון לציון אישר את שחרורו של בניטה בערבות תמורת ערבויות בסך 400 אלף שקל והפקדת דרכונו הצרפתי, שכן דרכונו הישראלי מצוי אצל כונס הנכסים הרשמי.

החשד: העלמת הכנסה בהיקף של כ-400 מיליון שקל, צילום: שאטרסטוק החשד: העלמת הכנסה בהיקף של כ-400 מיליון שקל | צילום: שאטרסטוק החשד: העלמת הכנסה בהיקף של כ-400 מיליון שקל, צילום: שאטרסטוק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות