אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סיקאם קיבלה אישור FDA להתחיל ניסוי לתרופה לסרטן צילום: בועז אופנהיים

סיקאם קיבלה אישור FDA להתחיל ניסוי לתרופה לסרטן

הניסוי צפוי לצאת לדרך ברבעון הראשון של השנה והוא יערך ב-4 בתי חולים, בישראל ובארה"ב. סיקאם נשלטת על ידי מורי ארקין והקרנות אורבימד ופונטיפקס

07.01.2015, 12:30 | ניר צליק

סיקאם, חברת הביומד הנשלטת על ידי קרן אורבימד, פונטיפקס ומורי ארקין, קיבלה אישור ה-FDA להתחלת ניסוי קליני לטיפול בסרטן. הניסוי צפוי להתחיל ברבעון הראשון של 2015, ב-4 בתי חולים - שיבא וסוראסקי בישראל, ובתי החולים הצמודים לאוניברסיטאות יל ו-UCLA בארה"ב.

קראו עוד בכלכליסט

סיקאם מפתחת טיפול מבוסס אימיונותראפיה,CM-24, המיועד לטיפול בסרטן העור, סרטן ריאות, סרטן שלפוחית השתן, קיבה, המעי הגס או שחלות. מטרת הניסוי שאושר היא הערכת היעילות והבטיחות של הטיפול, וכדי לקבוע את המינון האופטימלי לניסוי שלב 2 שתערוך החברה בהמשך.

סיקאם היא חברה פרטית המבוססת על גילויים של ד"ר גל מרקל, והגיוס האחרון שלה בוצע ב-2012 - במסגרתו גויסו 5.5 מיליון דולר משלושת בעלי השליטה ועוד 2.5 מיליון דולר מהמדען הראשי.

תחום האימיונותראפיה הוא אחד מהתחומים הלוהטים יותר בתקופה האחרונה בעולם הביומד. קייט פארמה, החברה שמנהל ד"ר אריה בלדגרין, הפעילה בתחום זה של רתימת מערכת החיסון של הגוף כנגד תאים סרטניים, זינקה משווי של 633 מיליון דולר בהנפקה לפני כחצי שנה עד לשווי של כ-3 מיליארד דולר בשבוע האחרון כשברקע, הסכם שחתמה החברה עם אמג'ן.

מורי ארקין, צילום: בועז אופנהיים מורי ארקין | צילום: בועז אופנהיים מורי ארקין, צילום: בועז אופנהיים

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות