אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאן נעלמו מוטי בן־משה ואנשיו צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

לאן נעלמו מוטי בן־משה ואנשיו

מאז אישר דירקטוריון החברה את הצעת אלשטיין להנפקת זכויות, החלו מוטי בן־משה ואנשיו להדיר רגליהם ממשרדי אי.די.בי פתוח ומישיבות דירקטוריון. מבן־משה נמסר כי הוא נעדר בשל מחלת השפעת

08.01.2015, 06:59 | גולן חזני

מוטי בן־משה, מבעלי השליטה באי.די.בי פתוח, וצחי אסרף, אחד הדירקטורים מטעמו בחברת האחזקות, לא השתתפו בישיבת הדירקטוריון שנערכה ביום שני השבוע במשרדי החברה. ל"כלכליסט" נודע כי זו היתה הפעם הראשונה מאז רכישת השליטה באי.די.בי על ידי אדוארדו אלשטיין ובן־משה, שבה מתרחש אירוע כזה.  

קראו עוד בכלכליסט

ביום שני בהצבעה של אסיפת בעלי המניות הצביע בן־משה באמצעות ייפוי כוח בעד הגדלת ההון של החברה, וכך הוא צפוי לנהוג גם בהצבעה הנוספת שאמורה להיות בשבוע הבא, על הגדלה נוספת של ההון.

הצביע בעד הצעת אלשטיין והלך הביתה

 

עוד נודע ל"כלכליסט" כי מאז ישיבת הדירקטוריון ביום חמישי שעבר, שבה הוחלט על הזרמה מיידית של 800 מיליון שקל לאי.די.בי באמצעות הנפקת זכויות לפי הצעתו של אלשטיין, לא הגיע בן־משה למשרדי אי.די.בי. במקביל, גם אנשיו של בן משה צמצמו את נוכחותם במשרדים בצורה משמעותית, וככל הידוע הם מקיימים את פעילות הקבוצה ממשרדים אחרים. רק עוזרו של בן־משה, עודד גולן, מגיע באופן שוטף, אך גם הוא במינון מוקטן.

אל אירועים אלה הצטרפה אתמול התפטרותו של הדירקטור צחי אסרף. ההתפטרות נומקה על ידי אסרף כנובעת מסיבות אישיות ומשום שהפעילות באי.די.בי פגעה בעסקיו הפרטיים של אסרף כעורך דין בתחום הנדל"ן. ל"כלכליסט" נודע כי בהצבעה שנערכה בחמישי האחרון בנוגע להנפקת הזכויות של אלשטיין, הצביע אסרף בעד הנפקת הזכויות. הדירקטור עודד נגר נמנע בהצבעה וביקש לבצע את הנפקת הזכויות בנתחים. אסרף זכה להערכה מקצועית בחברה, והצטייר כענייני יסודי, וחסר פניות.

תומך בהגדלת הון אך לא מגלה אם ישתתף בהנפקה

 

השתלשלות אירועים זו מובילה להערכה כי בן־משה מתכנן צעדים דרמטיים שיובילו להיפרדות בינו לבין אלשטיין עוד לפני הנפקת הזכויות של החברה. אי.די.בי מעדכנת בימים אלה את תשקיף המדף לקראת הנפקת הזכויות של החברה. דוברו של בן־משה אמר כי מה שמנע מבן־משה את הגעתו היא מחלת השפעת, וכי לאנשיו של בן־משה אין מה לעשות במשרדים בהיעדרו.

אף שבן־משה הצביע בעד הגדלת ההון, עדיין לא ברור אם הוא ישתתף בהנפקת הזכויות ויזרים את ההון שאלשטיין מוכן והתחייב להזרים, בהיקף 400 מיליון שקל. רק עם השלמת הכנת התשקיף להנפקה שצפויה בשבוע הבא, ניתן יהיה לדעת אם בן־משה ישווה את התחייבותו לזו של אלשטיין ויזרים הון גם כן. אך אם יבחר בן־משה, הוא יוכל להשאיר את הגילוי לשלב מאוחר יותר – לפני ההנפקה בפועל.

 בן משה ואלשטיין, צילום: אוראל כהן בן משה ואלשטיין | צילום: אוראל כהן  בן משה ואלשטיין, צילום: אוראל כהן

בן־משה חייב לקבל החלטה אסטרטגית כבר בשלב הזה לגבי עתידו בחברה. הנפקת הזכויות מעניקה לאלשטיין את האפשרות להזרים בשלבים עד מיליארד שקל לאי.די.בי באמצעות מימוש אופציות. בן־משה יזרים בהנפקה הקרובה, רק אם הוא מתכוון ללכת "ראש בראש" עם אלשטיין ולהגדיל את ההזרמה גם בעתיד באותו שיעור. עד עכשיו שידר בן־משה כי הזרמה כזו איננה כלכלית, והוסיף כי תחילה יש לפתור את הבעיות הניהוליות בינו לאלשטיין.

אי־השתתפות בהנפקה מבחינת בן־משה היא השלמה עם אובדן השליטה בחברה דה־פקטו לאלשטיין. במצב כזה קיימות בפניו שתי אלטרנטיבות עיקריות: להפעיל את מנגנון הבמבי שמחייב ומאפשר לאחד מהשותפים לרכוש את חלקו של השני או למכור לפי השווי שיציע אלשטיין

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות