אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וינשטיין הורה לשר הבינוי לעצור את מכירת דירות מהדיור הציבורי לעמותות צילום: נמרוד גליקמן

וינשטיין הורה לשר הבינוי לעצור את מכירת דירות מהדיור הציבורי לעמותות

בשבוע שעבר פורסם כי המשרד מכר עשרות דירות של הדיור הציבורי לעמותות המזוהות עם הציבור הדתי־לאומי במחירים אפסיים, ללא הערכת שמאי וללא מכרז. משרד הבינוי: "מדובר בניסיון לגרוף הון פוליטי"

07.01.2015, 22:24 | דותן לוי

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין הורה לשר הבינוי לעצור את מכירת דירות מהדיור הציבורי לעמותות, זאת לאחר שבשבוע שעבר פורסם בערוץ 2 כי המשרד מכר עשרות דירות של הדיור הציבורי לעמותות המזוהות עם הציבור הדתי־לאומי במחירים אפסיים, ללא הערכת שמאי וללא מכרז.

קראו עוד בכלכליסט

משרד היועץ המשפטי לממשה מסר הערב כי "נוכח הפניות השונות בעניין מכירת דירות הדיור הציבורי לעמותות או לגופים אחרים ללא כוונת רווח ולמטרות ציבוריות, פנה המשנה ליועץ המשפטי לממשלה למשרד הבינוי על מנת לקבל את תגובתו. משרד הבינוי השיב כי לא נעשתה כל מכירה לגופים כאמור. עוד פורט, כי נעשתה ונעשית עבודת מטה לצורך טיפול בסוגיית מכירת דירות הדיור הציבורי לעמותות שונות ולצרכי ציבור, על היבטיה השונים... נוכח תשובה זו ונוכח ההכרח לבחון לעומק את המתווה המוצע, יידרש משרד המשפטים לבחינה מעמיקה של הסוגיה עם משרד הבינוי ועם כלל הגורמים הרלבנטיים... משרד הבינוי הונחה על ידי היועץ המשפטי לממשלה כי עד להשלמת הבחינה לא תעשה מכירה כשלהי של דירות הדיור הציבורי לעמותות או לגופים אחרים הפועלים לצרכי ציבור".

דיור ציבורי , צילום: עמית שעל דיור ציבורי | צילום: עמית שעל דיור ציבורי , צילום: עמית שעל

בתחקרי שפורסם בערוץ 2 עולה כי בדימונה למשל ישנן יותר מ־100 דירות פנויות של הדיור הציבורי, אך במקום לשכן בהם את הזכאים החליטו במשרד הבינוי למכור אותן ללא מכרז. כ־14 דירות יימכרו לעמותה תורנית שבראשה עומד הרב יעקב חמד. במקרה אחר, מוכר המשרד 16 דירות בקרית שמונה במחיר של 51 אלף שקל בלבד לכל אחת ובמקרה נוסף מכר משרד הבינוי 7 דירות בקרית שמונה לישיבת ההסדר של הרב צפניה דרורי בסכום כולל של 227 אלף שקל בלבד.

משרד הבינוי: "מדובר בניסיון לגרוף הון פוליטי"

במשרד הבינוי הגיבו על הוראות היועץ המשפטי: "ריצתם של חלק מהמועמדים לכנסת לכלי התקשורת וליועץ המשפטי לממשלה, בקשר לתכניות שמקדם משרד הבינוי למכירת והשבת דירות של הדיור הציבורי לשם הגדלת מלאי הדירות ומסירתן לממתינים - מטרתה ניסיון לגרוף הון פוליטי על חשבון הממתינים לדיור הציבורי", לשון תגובתו של מנכ"ל משרד הבינוי שלמה בן אליהו .

בהודעת המשרד נכתב, "לפני כחודש פנו חלק מהמועמדים לכנסת ליועץ המשפטי לממשלה לעצור את מכירת הדירות הריקות בדיור הציבורי - במקומות שאין בהם ביקוש לדיור הציבורי ושמתמורתן קונה משרד הבינוי דירות לממתינים לדיור הציבורי במקומות שבהם יש ביקוש לדיור הציבורי. היועץ המשפטי לממשלה עצר את התהליך, לצורך בירור העובדות, ולאחר שבירר את העובדות אין מניעה מבחינתו בהמשך תהליך מכירת הדירות הריקות ואת התועלת שיש במכירתן לממתינים לדיור הציבורי.עתה, פנו שוב חלק מהמועמדים לכנסת ליועץ המשפטי לממשלה לעצור את תהליך השבת ו/או מכירת דירות שמשתמשים בהן רשויות מקומיות וגופים ציבוריים וזאת לשם בירור העובדות. כפי שהיה בפעם הקודמת, הורה היועץ על עצירת התהליך עד לבירור העובדות. עצירת התהליך הינו שוב עיכוב בקבלת כספים מגופים ציבוריים לשם רכישת דירות נוספות לממתינים לדיור הציבורי". 

בן אליהו הוסיף, "כל מי שטובת ממתיני הדיור הציבורי לנגד עיניו ראוי שישאל ויבדוק את העובדות לפני שהוא רץ לספר לתקשורת שפנה ליועץ המשפטי לממשלה וצובר לעצמו הון פוליטי על חשבון הממתינים לדיור הציבורי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

14.
גנבים בשם אלוהים בלי בושה ובלי אל תעשה לחברך מה ששנוא עלייך.
אנשים עם כיפה דתיים עלאק. שגוזלים דירות ממחוסרי דיור עניים רעבים ומסכנים. ומעבירים אותם בנזיד עדשים למוסדותיהם השמנים מלאי המזומנים. הם המבצעים והאחראי לשחיתות בכל השלטון הוא ביבי החמדן שחי כל חייו על חשבון העם אותו הוא גוזל. איפה הצניעות איפה השירות הציבורי ?
ישראלי , שרון  |  08.01.15
לכל התגובות