אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צרפת בוערת והבורסה בפריז זינקה ב-3.6% צילום: תומר הרשקוביץ'

צרפת בוערת והבורסה בפריז זינקה ב-3.6%

יום של עליות חדות באירופה: פוטסי הבריטי הוסיף 2.4%, דאקס הגרמני התחזק ב-3.4%. בבריטניה הריבית נותרה ללא שינוי על 0.5%

08.01.2015, 18:52 | שי סלינס

למרות מתקפת הטרור בצרפת - בורסות אירופה סיימו היום את המסחר בעליות חדות.

פוטסי קאק דאקס מילאנו

צרפת התעוררה היום (ה') לבוקר של אבל לאומי בעקבות פיגוע הירי אתמול בפריז במערכת העיתון הסאטירי "שארלי הבדו". בפיגוע נהרגו 12 בני אדם - 10 עיתונאים ושני שוטרים. אחד המחבלים, חמיד מוראד בן ה-18, הסגיר את עצמו למשטרה, ואילו שני המחבלים האחרים, שני אחים ממוצא אלג'יראי, סעיד (34) ושריף קואשי (32), אותרו בצפון המדינה לאחר ששדדו תחנת דלק. כעת השוטרים מכתרים מבנה שבו הם נמצאים. כך דיווחו כלי תקשורת בצרפת. 

קראו עוד בכלכליסט

אלא שבזמן האבל הלאומי ממשיכה הבירה הצרפתית לבעור. אדם אחד ירה למוות בשוטרת ופצע אדם נוסף בדרום פריז ונמלט. שר הפנים הצרפתי ברנאר קזנוב נזהר לפי שעה שלא לקשר בין אירוע הירי היום לבין פיגוע הירי אתמול שגם בו נפגעו שוטרים.

שר הפנים הצרפתי יצא מישיבת חירום שכינסה הממשלה ונסע לזירת הירי החדשה באזור מון רוז'. צרפת העלתה אתמול את הכוננות במדינה לרמה הגבוהה ביותר בעקבות הפיגוע הקטלני באזור מערכת העיתון "שארלי הבדו".

 

שיפור בשוק התעסוקה ביוון

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה ביוון פרסמה היום כי שיעור האבטלה בדצמבר 2014 ירד במפתיע ל-25.8%. מדובר בירידה חדה יחסית בהשוואה לשיעור אבטלה של 27.8% שנרשם באוקטובר. בכל מקרה מדובר בשיעור אבטלה גבוה בהשוואה לממוצע בגוש היורו העומד על 11.5%.

בבריטניה, הבנק המרכזי החליט להותיר, כצפוי, את הריבית ללא שינוי מרמה של 0.5%. במקביל בבורסה בלונדון, טסקו מרכזת עניין ונסחרת בעליות חדות לאחר שהודיעה כי תסגור 43 סניפים מפסידים, תמכור נכסים ותוריד מחירים. בנוסף הודיעה החברה כי היא לא תחלק דיבידנד.

עוד פורסם כי הבנק הבריטי סטנדרט צ'רטרד (Standard Chartered) סוגר את חטיבת המניות שלו ומתכוון לפטר 2,000 עובדים - זאת על רקע מאמציו של מנכ"ל הבנק פיטר סנדס לערוך רפורמה בבנק. מניות הבנק עולות ב2% בבורסה בלונדון. לפי הבנק, סגירת פעילות האקוויטי, צפוי להביא לקיצוץ 200 משרות ולחיסכון של לפחות 100 מיליון דולר ב-2016. בתוך כך הבנק צפוי לשמור על פעילות האג"ח והנגזרים וכן על פעילות המחקר.

הבורסה בפריז - עליות
הבורסה בפריז - עליות צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות