אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הומופוביה ברוסיה: "טראנסקסואלים ובעלי הפרעות מיניות אינם כשירים לנהוג" צילום: רויטרס

הומופוביה ברוסיה: "טראנסקסואלים ובעלי הפרעות מיניות אינם כשירים לנהוג"

בתקנות החדשות נאמר כי החלטה באה "מסיבות רפואיות". פעילי זכויות אדם אמרו כי התקנות יחמירו את העוינות כלפי קהילת הלהט"ב בחברה הרוסית

10.01.2015, 12:03 | שירות כלכליסט

ברוסיה נאסרה הנהיגה בכבישים על טראנסקסואלים, טרנסווסטיטים ועל "אחרים הנחשבים לבעלי הפרעות מיניות", זאת על רקע מה שהוגדר כ"סיבות רפואיות" במסגרת חוקים חדשים לבטיחות בדרכים. כך מדווח אתר יאהו.  

קראו עוד בכלכליסט

פעילי זכויות אדם מתחו ביקורת על התקנות החדשות ואמרו כי הן נוגדות את החוק וכי אין ספק שיחמירו עוד יותר את העוינות כלפי לסביות, הומוסקסואלים, ביסקסואלים וטרנסג'נדרים בחברה הרוסית.

ההחלטה הממשלתית, שנחתמה בידי ראש הממשלה דימיטרי מדבדב, מביאה שורה של סיבות רפואיות לכאורה להחלטה ובכללן "הפרעות מנטאליות והתנהגותיות" על פי הגדרות ארגון הבריאות העולמי. הממשלה מאמינה כי סיבות אלה הן קרקע מספקת לפסול אדם מלנהוג ברכב.

בין ההפרעות המצוינות כלולות גם פטישיזם, אקזביציוניזם, ומציצנות. כל הלוקים ב"הפרעות" אלה לא יוכלו מעתה לנהוג. הממשלה אמרה כי היא מחמירה את ההגבלות הרפואיות על נהגים אלה משום ששיעור תאונות הדרכים ברוסיה גבוה.

ההגדרות של ארגון הבריאות העולמי כוללות "הפרעות זהות מגדרית", כגון טראנסקסואליות. מזה שנים מופעלים לחצים על הארגון להפסיק להגדיר טרונסג'נדרים כחולי נפש, והארגון עורך עריכה מחדש של מגדיר המחלות שלו. הגרסה המעודכנת תפורסם ב-2017, על פי אתר הארגון.

הפגנה נגד הומופוביה, צילום: איי אף פי הפגנה נגד הומופוביה | צילום: איי אף פי הפגנה נגד הומופוביה, צילום: איי אף פי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות