אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תרומת ענק ל-MIT; המטרה: פיתוח שוק הנדל"ן בסין

תרומת ענק ל-MIT; המטרה: פיתוח שוק הנדל"ן בסין

איל הנדל"ן סמואל טאק לי תרם 118 מיליון דולר לאוניברסיטה בה למד בעבר; הסכום מיועד להקמת מעבדת יזמות שתתמקד בשוק הסיני

10.01.2015, 18:24 | שירות כלכליסט

אוניברסיטת MIT הודיעה אתמול (ו') כי קיבלה תרומה בסך 118 מיליון דולר מאת איל הנדל"ן סמואל טאק לי. התרומה היא אחת הגדולות בהיסטוריה של המוסד עתיק היומין והיא מיועדת להקמת מעבדת יזמות נדל"נית שתתמקד בשוק הנדל"ן הסיני.

קראו עוד בכלכליסט

לי השקיע עשורים רבים מחייו בהקמת אימפריית נדל"ן שהפכה אותו לאחד האנשים העשירים בהונג קונג. וכעת משהשיג את הצלחתו המסחררת, הוא מבקש לעזור לאחרים באמצעות תמיכה במוסדות הלימוד שבהם למד.

המענק ישמש גם למימון התמחויות עבור סטודנטים אמריקאים וזרים, לתמיכה במחקר על פיתוח נדל"ן בר קיימא ואורבניזציה. כך על פי מגזין פורבס.

 , צילום: cc by DrKenneth צילום: cc by DrKenneth  , צילום: cc by DrKenneth

"זוהי תקופה של שינוי כביר ושל הזדמנויות עבור יזמים מסין ומרחבי העולם. תוך פיתוח ראייה ארוכת טווח, יוכלו יזמי נדל"ן ליצור ערך מוסף גדול עוד יותר עבורם ועבור החברה באמצעות אסטרטגיות אחראיות ובנות קיימא", אמר לי.

לי דורג השנה במקום ה-19 ברשימת עשירי הונג קונג. על אף שהוא מעדיף לשמור על פרופיל נמוך ולא נוהג להשיב לשאלות מצד העיתונות, ידוע כי תרם מספר תרומות בעבר שלא פורסמו. אחת ההתרומות היתה בסך 9 מיליון דולר - לבית הספר הקתולי לבנים בהונג קונג.

לי מחזיק בשני תארים מאוניברסיטת MIT - תואר ראשון ותואר שני בהנדסה אזרחית וסביבתית. עם תום לימודיו שב להונג קונג שם הצטרף לחברת פרודנשיאל אנטרפרייז ( Prudential Enterprise ) - חברת נדל"ן שהקים אביו. את הרכישה המשמעותית ביותר שלו עשה לי כאשר רכש את אחוזת לנגהאם ההיסטורית בלונדון תמורת 75 מיליון דולר ב-1994. מאז רכש עוד נכסים רבים באזור.

ב-2012, בעת שעבר הליך גירושין, הורה בית המשפט ללי ולאביו לשלם לגרושתו של לי 160 מיליון דולר. הסכום הופחת לאחר מכן ל-53 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות