אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

לראשונה מאז המחאה: תנובה משיקה סדרת מעדני שוקולד יקרה ב-60 מיליון ש'

הסדרה הנקראת YOLO תתומחר במחיר גבוה ביחס למעדנים אחרים: 4.20 שקל לגביע. היא תכלול 12%-15% שוקולד אמיתי - חידוש בתחום מעדני החלב בישראל

11.01.2015, 11:05 | נורית קדוש

לראשונה מאז המחאה החברתית, חוזרת תנובה לזירת החדשנות ומשיקה בהשקעה של 60 מליון שקל סדרת מעדני חלב פרמיום הכוללים לראשונה 12-15% שוקולד אמיתי.

מחיר גביע לקמעונאי יעלה 3.44 שקל, כך שניתן להעריך שהמחיר לצרכן יעמוד על 4.3-4.2 שקל, בהתאם לשיעורי הרווחיות הגולמית של הקמעונאים. מדובר במחיר גבוה יחסית, שכן הגביע מכיל רק 123 גרם ולא 150 כבמעדנים אחרים.

עם ההשקה התייחס אריק שור, מנכ"ל תנובה למכירת החברה לברייט פוד אשר השלמתה נדחתה לחודש אפריל: "העסקה עם ברייט פוד היא מחמאה גדולה  למשק הישראלי, לחקלאות הישראלית, לתעשייה הישראלית ולתנובה. זה שענק כמו ברייט פוד החליט להכנס למשק הישראלי על אף הרגולציה המכבידה והירידות במכירות - זאת מחמאה למשק ולתנובה. אנחנו מאד נרגשים לקראת זה וומהאפשרויות שיהיו לנו להתפתח בישראל ולתוך סין שצריכה הרבה יותר מזון מכפי שהיא מסוגלת לייצר. העסקה פותחת לתנובה אפשרות להתרחבות בחו"ל. ברייט פוד קנתה חברת דגנים באנגליה, חברות חלב בניו זילנד ואוסטרליה וחברת שמן זית באיטליה ואני מקווה שנוכל להשתלב בזה ולהרחיב הפעילות לארהב ולמקומות אחרים. זה שידוך מאד מוצלח ואני מקווה שהעסקה תושלם עד אפריל ואז השמים הם הגבול".

מנכ"ל תנובה אריק שור בהשקת המעדנים, צילום: עמית שעל מנכ"ל תנובה אריק שור בהשקת המעדנים | צילום: עמית שעל מנכ"ל תנובה אריק שור בהשקת המעדנים, צילום: עמית שעל

סדרת המעדנים, נקראת YOLO כמחווה לביטוי "אתה חי רק פעם אחת" (You Only Live Once) והיא תכלול לראשונה 12-15% שוקולד אמיתי. ככלל, מעדני החלב בישראל הינם מעדנים בטעם שוקולד – כלומר מעדנים שאינם מכילים שוקולד בכלל, אלא חומרי טעם וריח וקקאו בלבד. הסדרה מושקת לאחר ארבע שנות מחקר ופיתוח, במהלכן התמודדה תנובה עם האתגר הטכנולוגי של שילוב שוקולד אמיתי בקווי הייצור שלה. את תהליך הפיתוח שהוביל צוות המו"פ של החברה ליוו שוקלטיירים ומומחים בינלאומיים.

תנובה השקיעה בבידול ובחדשנות המוצר גם באמצעות אריזתו: המוצר מגיע בגביע אישי מקרטון, עם מכסה לסגירה חוזרת ועוצב על-ידי חברה אנגלית המתמחה בין היתר בעיצוב מוצרי פינוק.

לדברי אייל מליס, משנה למנכ"ל תנובה ומנכ"ל תשלובת החלב: "אנחנו פותחים את שנת 2015 עם מהלך פורץ דרך שישנה את פני שוק מעדני החלב בישראל. תנובה שמה לה למטרה לתת מענה רחב לצרכנים המחפשים פינוק ומגדירים את השוקולד כפינוק אולטימטיבי".

לדברי ענת גרוס-שון, מנהלת שיווק תשלובת החלב: "בשנים האחרונות אנחנו עדים לתהליך התפתחות קולינרית של עולם המזון הנתפס כמפנק כמו קפה, שוקולד וגלידות, בעוד שוק המעדנים נשאר במקומו. אנו מאמינים שבאמצעות המתג נגדיל את קטגוריית המעדנים בין היתר מהסיבה שצרכנים שרוצים לצרוך מוצרי פינוק מצאו עד היום פתרונות מחוץ למקרר החלב. מהיום הם יוכלו ליהנות ממעדן שוקולד אמיתי במקרר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות