אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אליפות אוסטרליה הפתוחה העלתה את כספי הזכייה ב-21% צילום: אימג'בנק, Getttimages

אליפות אוסטרליה הפתוחה העלתה את כספי הזכייה ב-21%

הגרנד סלאם הראשון של העונה יחלק 32.6 מיליון דולר לטניסאים שיתחרו בו מאוחר יותר החודש

11.01.2015, 11:59 | שירות כלכליסט

באליפות אוסטרליה הפתוחה המתקיימת החודש העלו את סכום כספי הזכייה ב-21% לשיא של הטורניר - 40 מיליון דולר אוסטרלי (32.6 מיליון דולר). אחת הסיבות להעלאה הייתה על מנת לקזז על ירידה בשווי המטבע האוסטרלי.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הצהרה שפרסמו מארגני התחרות, השחקן והשחקנית שיזכו בטורניר הגרנד סלאם ירוויחו 3.1 מיליון דולר כל אחד - הסכום הגבוה ביותר מבין כל הגרנד סלאמים האחרים. בעוד ששחקנים שיודחו בסיבוב הראשון ירוויחו 34,500 דולר. "רצינו להבטיח שהעלייה בכספי הזכייה לא תקוזז על ידי המטבע האוסטרלי החלש יותר", נמסר בהצהרה.

מנכ"ל התאחדות הטניס האוסטרלית, קרייג טילי אמר כי העלאת הפרסים נועדה גם לסייע לשחקנים בתחתית הדירוג.

תומאס בדריך באוסטרליה. חם, חם שם, צילום: אימג תומאס בדריך באוסטרליה. חם, חם שם | צילום: אימג'בנק, Getttimages תומאס בדריך באוסטרליה. חם, חם שם, צילום: אימג

מאז 2007 הוכפלו כספי הזכייה בתחרות, שעמדו אז על 20 מיליון דולר. "אנחנו כקהילת טניס בינלאומית, עדיין צריכים להקפיד ששחקן טניס מקצועי מקבל את הפיצוי ההולם", הוסיף טילי. "העלייה הזו היא פשוט דרכה של אליפות אוסטרליה הפתוחה לכבד את ההתחייבות שלנו לשחקנים, שנמשיך לחפש את כל הדרכים והאמצעים האפשריים לעמוד בה. פירוש הדבר העלאת כספי הזכייה וכן קיצוץ בכל מקום אפשרי של העלויות הקשורות להשתתפות באירועים שלנו".

הגרנד סלאם הראשון של עונת הטניס יוצא לדרך ב-19 בינואר במלבורן פארק. בשנה שעברה זכו בטורניר סטאן ואוורינקה השוויצרי ולי נה הסינית. אולם השנה צפויה אלופה חדשה, שכן לי פרשה בסוף השנה שעברה.

בינתיים בסבב הטניס לגברים, הודיעו על העלאת כספי הזכייה לדרגים הנמוכים כדי להקל על העלויות הגדלות הנלוות להשתתפות בטורנירי טניס מקצועיים.

סבב Challenger Tour שמשלם את הסכומים הנמוכים ביותר, יעלה את הפרס המינימאלי ל-50 אלף דולר מ-40 אלף דולר עד 2017, כך הודיעו ב-ATP וורלד טור. הסבב שכולל 150 אירועים משמש כקרש קפיצה לטורנירים הבכירים.

"חשוב שנחווה צמיחה בכל הרמות של המשחק", הגיב כריס קרמודה, יו"ר ונשיא ATP. "כמעט כל השחקנים משתפשפים בסבב Challenger Tour, וגם התוספת הקטנה שבקטנות לכספי הזכייה עוזרת להם להתקדם בקריירת הטניס".

בעשור האחרון העלאות השכר בסבב Challenger Tour פיגרו מאחורי העליות בסבב ATP. בעשר השנים עד 2013, כספי הזכייה בסבב הגברים זינק ב-57% לקרוב ל-86 מיליון דולר, זאת לעומת עלייה של 31% ל-9 מיליון דולר ב- Challenger Tour.

לדבריה של אליסון לי, סגנית נשיאה ב-ATP שקיימה בדיקה של Challenger Tour, הסבב הזה עוזר לשפר את הבריאות הכללית של הספורט. "עלינו להבטיח שהרמות הנמוכות יותר של המשחק המקצועי לא נשארות מאחור".

לפי מחקר שפרסמה בחודש שעבר הפדרציה הבינלאומית לטניס, השחקנים חייבים להיות מדורגים לפחות במקום 336 בסבב הגברים ובמקום 253 בסבב הנשים, כדי להגיע לאיזון פיננסי. בשנה שעברה העלות הממוצעת של שחקן טניס עמדה על 38,800 דולר לגברים ועל 40,180 דולר לנשים.

בחודש שעבר הודיעו בפדרציית הטניס כי יעלו את השכר בדרגים הנמוכים של ITF Pro Circuit, המורכב מהטורנירים של הגברים, עם כספי זכייה של 10 אלף דולר ו-15 אלף דולר, כשהפרסים לנשים נעים בין 10-100 אלף דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות