אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אופס: גטר גילתה טעות של 8 מיליון שקל ברישום חובות אבודים

אופס: גטר גילתה טעות של 8 מיליון שקל ברישום חובות אבודים

מי שחתום על דו"חות גטר הבורסאית היא פירמת ארנסט אנד יאנג - שהיתה חתומה גם על מחיקות חשבונאיות רבות אחרות בשנה האחרונה

11.01.2015, 13:36 | גיל קליאן

חברת גטר הבורסאית הודיעה היום (א') כי תצטרך לתקן את סעיף ההפרשות לחובות אבודים - כך שייגדל ב-6-8 מיליון שקל. מדובר בסכומים המהווים 2.75%-3.7% מההון העצמי של החברה. החברה תציג מחדש את הדו"חות הכספיים, לא ברור לאילו תקופות.

קראו עוד בכלכליסט

גטר עלתה על הטעות בדו"חות כחלק מבדיקה שהחלה בעקבות שאלות שקיבלה מרשות ניירות ערך. החברה לא פירטה מה השאלות שקיבלה מהרשות, וממה הן נבעו. עם זאת, ל"כלכליסט" נודע כי מדובר בפניית רוחב שבוצעה על ידי הרשות למספר חברות בנושאי רישום לקוחות וחובות אבודים - כך שלא היתה כוונה או חשש ספציפי לנעשה בחברת גטר.

החברה דיווחה כי "במסגרת היערכותה להשיב לפנייה שנתקבלה על ידה מאת סגל רשות ניירות ערך, מבוצעת על ידי החברה בימים אלו בדיקה חוזרת ומקיפה של סעיף הלקוחות בדוחותיה הכספיים ושל ההפרשות לחובות מסופקים שבוצעו על ידה בעבר, בקשר עם חובות בקשיי גביה. למועד דוח זה, והגם שלנוכח היקף הבדיקות אין עדיין בידי החברה תוצאות ומסקנות ממצות וסופיות, נראה כי החברה תידרש לבצע הפרשות נוספות בסעיף חובות לקוחות, באופן שכל הנראה גם יצריך הצגה מחדש של דוחותיה הכספיים".

רואי החשבון שחתומים על דו"חותיה הכספיים של גטר גרופ הם פירמת ארנסט אנד יאנג - פירמה שחתומה על לא מעט תקלות חשבונאיות שהתגלו בחברות בורסאיות בשנה האחרונה. כך למשל, היו חתומים ארנסט אנג יאנג על דו"חות חברת אקווה, החברה בת של גאון אחזקותשהתגלו בה טעויות חשבונאיות משמעותיות שהביאו לקריסת החברה, חברת הבנייה דורי שהתגלו בה טעויות של מאות מיליוני שקלים, מטריקס שדיווחה ביולי על מחיקה של 26 מיליון שקל עקב טעות חשבונאית וכן טלדור שמחקה 49 מיליון שקל עקב טעות אחרת.

גטר גרופ נמצאת בשליטת משפחת מנדלבאום, שמנסה למחוק אותה מהמסחר. בשבוע שעבר דיווחה החברה כי בעל השליטה בחברה, סלו מנדלבאום, בוחן אפשרות לבצע מהלך במסגרתו ירכוש את אחזקות הציבור תמורת 22.92 שקל למניה ויימחק את החברה מהמסחר בבורסה של תל אביב. מניית גטר פתחה היום את המסחר במחיר של 22.02 שקל, כך שהצעת הרכש המתוכננת מהווה פרמייה של 4.1% על מחיר השוק. ההצעה משקפת לגטר שווי חברה של 186 מיליון שקל.

גטר גרופ עוסקת במגוון רחב של תחומי פעילות - מציוד צילום ועד יבוא מוצרי פופ ומכשור רפואי. בתחום המיכון המשרדי מוכרת גטר מדפסות ומכשירים משולבים, מכונות צילום, מכונות שכפול, מסכי מחשב, טלוויזיות, מקרנים, טלפונים, מחשבים, תוכנות, תיקים למחשבים ניידים ומוצרים בתחום התקשורת.

בתחום הצילום עוסקת גטר במכירה של מצלמות, מסרטות וידאו, מעבדות לפיתוח תמונות, ציוד להדפסת תמונות, נייר צילום, סרטי צילום, סוללות ומוצרי אלקטרוניקה קלים. כמו כן מוכרת גטר מוצרים לתחום הדפוס, מוצרים רפואיים למעבדות, רכיבי הנעה מכניים לתעשייה, שיווק מוצרי תקשורת לחברות תקשורת (כמו מודמים וראוטרים) וכן ציוד לבית הספר, צעצועים ומוצרי פופ. 

את ינואר-ספטמבר 2014 סיימה גטר עם הכנסות של 534.5 מיליון שקל, עלייה מזערית של 0.4% לעומת התקופה המקבילה. הרווח התפעולי עלה ב-10.8% לסכום של 19.3 מיליון שקל, המהווים שיעור של 3.6% מתוך הכנסות הקבוצה. השיפור ברווח התפעולי נבע מהגדלת מכירות של מוצרים בעלי רווחיות גבוהה, כמו למשל ציוד רפואי. בשורה התחתונה דיווחה החברה על רווח נקי של 5.9 מיליון שקל בינואר-ספטמבר - לעומת 2.6 מיליון שקל בתקופה המקבילה.

בתחילת דצמבר הודיעה החברה על אימוץ מדיניות דיבידנד - במסגרתה תחלק 25% מהרווח הנקי שתרשום בשנים 2014-2016. מניית גטר סובלת מסחירות נמוכה מאוד, כך למשל בחודש דצמבר לא בוצע כלל מסחר במניה, כאשר ב-6 בינואר, יום לפני פרסום כוונת בעל השליטה להגיש הצעת רכש, נרשם במניית גטר מחזור מסחר חריג של כ-332 אלף שקל, שהעלה את מניית החברה ב-2%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות