אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: אנונימוס הכריזו על מבצע נקמה בתומכי הג'יהאד העולמי

דיווח: אנונימוס הכריזו על מבצע נקמה בתומכי הג'יהאד העולמי

גורמים בקהילת ההאקרים קראו למתקפה נרחבת כנגד אתרים המקושרים לגורמים מוסלמיים קיצוניים. אבל עד כה, לא נראה כי האקרים רבים מרימים את השרביט ומספר אף טענו כי מדובר בקנוניה ולא יוזמה אמיתית של אנונימוס

11.01.2015, 14:51 | רפאל קאהאן

גורמים בתוך קהילת ההאקרים אנונימוס הודיעה על תחילתו של מבצע נקם נגד גורמי ג'יהאד עולמי ברשת - בתגובה לטבח במשרדי העיתון הסאטירי "שארלי הבדו" בפריז בשבוע שעבר. ההכרזה הופיעה ברשתות החברתיות פחות מיממה לאחר הפיגוע, תחת תחת ההאשתג #OpCharlieHebdo. בהודעה נכתב כי הקבוצה תתקוף אתרים המופעלים על ידי גורמים מוסלמיים קיצוניים.

קראו עוד בכלכליסט

למרות ההצהרות, ומטבע הדברים בהתחשב באופי המבוזר של הקהילה, לא נראה כי יש למבצע גיבוי משמעותי. אף חשבון טוויטר או דף פייסבוק משמעותי המשויך לקהילה לא הצטרף לקריאות הנקמה, למרות הודעות המזדהות עם קורבנות הפיגוע.

בנוסף, ההתארגנויות השונות בתוך הקהילה כבר החלו להתקוטט ביניהן. בשורת ציוצים שנראו כאילו נלקחו מהסצינה המפורסמת בסרט בריאן כוכב עליון, כל קבוצה שונה בתוך אנונימוס שלוקחת חלק במבצע אמרה כי היא היא ההתארגנות האמיתית והאחרות אינה אלא חיקוי. בינתיים גם הדף בפורום האנונימי פייסטבין שהיה אמור לשמש למעקב אחר הפעולות ולתעד את כל מעשי הנקם הועלם לחלוטין. מספר חברים בקהילה אף טענו שהמבצע המדובר הוא בעצם המצאה של עיתונאים וכי אין לאנונימוס כל קשר אליו.

עד כה נטען באתר מאשבל כי הפעולה היחידה שנצפתה המקושרת ל-OpCharlieHebo הייתה מתקפה על אתר של ארגון צרפתי המזוהה עם הג'יהאד העולמי. אולם, על פי הדיווח, האתר נפל רק לשעה קלה והועלה די מהר חזרה לאוויר. כמו כן, הפעולות של אנונימוס בדרך כלל מופנות כלפי גורמים רשמיים, כגון ממשלות או ארגונים, כך שלא ברור עד כמה ניתן לייחס את הפעולה הזו לאנונימוס "הרשמית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות