אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מבחני הבטיחות לדגמי 2014: מרצדס C קלאס הרכב הכי בטוח

מבחני הבטיחות לדגמי 2014: מרצדס C קלאס הרכב הכי בטוח

ארגון הבטיחות EuroNCAP קובע כי המרצדס מגנה בצורה הטובה ביותר על נוסעיה. בתחתית הרשימה: סוזוקי סלריו ודאצ'יה לוגאן MCV

12.01.2015, 08:35 | תומר הדר

מרצדס C קלאס, ניסאן קשקאי, פולקסווגן גולף ספורט ואן, לנד רובר דיסקברי ספורט וסקודה פאביה החדשה הם הרכבים הבטוחים ביותר שיצאו לשוק הרכב העולמי בשנת 2014 - כך מפרסם ארגון הבטיחות האירופי EuroNCAP.

 סקודה במהלך מבחן הריסוק סקודה במהלך מבחן הריסוק  סקודה במהלך מבחן הריסוק
מדובר בחמישה רכבים המשווקים גם בישראל, שזכו לציוני הבטיחות הטובים ביותר במבחנים שערך הארגון בשנת 2014. חלק ניכר מן הרכבים שבוחן הארגון זוכים לציונים גבוהים במבחני הריסוק השונים. אולם המבחנים עצמם מחולקים לתתי־סעיפים, כגון מידת עמידותו של הרכב במבחני ריסוק צדיים ברמות שונות של חומרה, והימצאן של מערכות בטיחות כגון מערכת לשמירת מרחק מן הרכב שמלפנים.

על פי ממצאי הארגון, המרצדס זכתה לציון של 92% בסעיף ההגנה על מבוגרים ו־84% בסעיף המתייחס להגנה על ילדים. בסעיף נוסף, המתייחס למידת בטיחותם של הולכי רגל שבהם עלול הרכב לפגוע, קיבלה המרצדס 77%. ניסאן קשקאי, ששיווקה בישראל החל לאחרונה, קיבלה ציון 88% בסעיף ההגנה על מבוגרים ו־83% בסעיף ההגנה על ילדים. הפאביה זכתה לציון של 81% בסעיפי ההגנה על מבוגרים ו־81% בסעיפי ההגנה על ילדים, וגם הפולקסווגן קיבלה ציון של 81% בסעיפי ההגנה על מבוגרים ו־81% בסעיפי ההגנה על ילדים.

לא כל הרכבים שבחן הארגון בשנת 2014 קיבלו ציונים טובים: סוזוקי סלריו, מחליפת האלטו הזעירה, קיבלה ציון גרוע של שלושה כוכבים בלבד מתוך חמישה, ובסעיף ההגנה על נוסעים מבוגרים זכתה הסלריו לציון נמוך של 61%. הלוגאן MCV של דאצ'יה זכה אף הוא לציון נמוך של שלושה כוכבים מתוך חמישה, ולציון של 57% בלבד בסעיף ההגנה על מבוגרים.

הדגמים הבטוחים של 2014 לפי EuroNCAP

1. מרצדס C קלאס

2. ניסאן קשקאי

3. סקודה פאביה

4. פולקסווגן גולף ספורט ואן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות