אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחזיקי האג"ח בדואר דורשים מנתניהו התערבות מיידית צילום: חיים צח לע"מ

מחזיקי האג"ח בדואר דורשים מנתניהו התערבות מיידית

במכתב בהול שהגיע לידי "כלכליסט" מזהירים מחזיקי האג"ח כי ללא התערבות מיידית של ראש הממשלה ייאלצו לנקוט צעדים שישבשו את פעילות הדואר

12.01.2015, 09:36 | אופיר דור

במכתב בהול ששיגרו אתמול מחזיקי האג"ח בדואר ישראל לרה"מ בנימין נתניהו, שמכהן כשר התקשורת והאוצר, דרשו את התערבותו הדחופה במניעת קריסת דואר ישראל, עד ה־19 בינואר, המועד שבו תפוג ארכת בית המשפט המחוזי.

קראו עוד בכלכליסט

לידי "כלכליסט" הגיעה פנייה ראשונה של מחזיקי האג"ח לנתניהו, שנשלחה על רקע החלטת בית המשפט שקובעת כי אם לא ייחתם הסכם הבראה כולל עד מועד זה, ימונה לחברה נאמן שיפקיע את השליטה בה מידי המדינה.

באמצעות עורכי הדין ארנון שגב ואלון קזיוף, הצהירו המחזיקים כי יבקשו מבית המשפט לנקוט בצעדים חמורים שכוללים הפחתת שירותי הדואר, צמצום חד־צדדי בכוח האדם בלא הסדרת תנאי פרישה וגיבוש הסכם עבודה חדש שימנע מהחברה להגיע לחדלות פירעון.

סניף של דואר ישראל באופקים, צילום: ישראל יוסף סניף של דואר ישראל באופקים | צילום: ישראל יוסף סניף של דואר ישראל באופקים, צילום: ישראל יוסף

המחזיקים דרשו מנתניהו לקדם נושאים שמעכבים את יישום תוכנית ההבראה, בהם אישור שינוי הרגולציה על הדואר, כגון העלאת תעריפים, סגירת סניפים והפחתת ימי חלוקת דואר. עוד מבקשים כי רה"מ יגבש התוכנית שנתקעה עקב אי־הסכמות בין הנהלת הדואר לוועד העובדים, בנושא רשימת המפוטרים. כמו כן דורשים כי המדינה תבהיר חד־משמעית את התחייבותה למימון הבראת הדואר ובמידת הצורך תערוב למחזיקי האג"ח על התשלומים.

ללא יישום תוכנית הבראה כוללת, דואר ישראל ‑ חברה ממשלתית בבעלות מלאה של המדינה ‑ צפוי להגיע באפריל הקרוב לחדלות פירעון, ולא יהיה מסוגל לעמוד בהתחייבויותיו השוטפות, כולל תשלום למחזיקי האג"ח שלהם חייבת החברה 280 מיליון שקל.

מחזיקי האג"ח טוענים כי אף שנותרו פחות משבועיים עד המועד שקבע בית המשפט, "לא נעשתה התקדמות מצד המדינה להשלמת תוכנית ההבראה". הצעדים שבהם ייאלצו לנקוט, לטענתם, עלולים "להביא לסכסוך עבודה והשבתה מלאה של פעילות הדואר, ולנזקים כבדים אשר המדינה תהא האחראית הבלעדית והמלאה להם". לדבריהם, "מדינת ישראל מביאה שירות חיוני לקריסה, תוך גילוי אדישות לנזקם של מחזיקי האג"ח, העובדים והציבור, ותוך התעלמות מהחלטות בית משפט".

חרף ההסכמות בין המדינה וההסתדרות, תוכנית ההבראה המקיפה לדואר לא נחתמה מעולם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות