אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שייר רוכשת את חברת הביוטכנולוגיה האמריקאית NPS ב-5.2 מיליארד דולר צילום: בלומברג

שייר רוכשת את חברת הביוטכנולוגיה האמריקאית NPS ב-5.2 מיליארד דולר

המחיר גבוה ב-10% ממחיר מניית NPS. מנכ"ל שייר: "הרכישה מהווה צעד משמעותי בקידום האסטרטגיה להפוך לחברת ביוטכנולוגיה מתקדמת"

12.01.2015, 10:46 | שירות כלכליסט

חברת התרופות הבריטית שייר (Shire) הודיעה על כוונתה לרכוש את חברת הביוטכנולוגיה האמריקאית NPS פרמסוטיקלס ב-5.2 מיליארד דולר. משייר נמסר כי העסקה תחזק את העמדה שלה בתחום התרופות למחלות נדירות.  

קראו עוד בכלכליסט

לפי תנאי הסכם, תשלם שייר 46 דולר במזומן לכל מניה של NPS. הסכום מייצג פרמיה של 51% ממחיר הסגירה של NPS ב-16 בדצמבר, אז החלו ההשערות לגבי עסקה פוטנציאלית ופרמיה של 10% על מחיר הנעילה של המניה בשישי האחרון. "אני בטוח שהעסקה הזו תעזור לנו להגשים את השאיפה שלנו ליצור עולם שבו לכל אדם שסובל ממחלה נדירה יש תרופה", ציין מנכ"ל NPS פרנסואה נאדר. לדבריו, השילוב בין שתי החברות יוסיף שווי לבעלי המניות וימשיך לעזור לחולים עם בעיות כמו תסמונת המעי הקצר. זו עסקת הרכישה המשמעותית הראשונה עבור השנה, והיא תושלם עד סוף הרבעון הראשון.

הדירקטוריונים של שתי החברות אישרו כבר את העסקה, שצפויה להוסיף להכנסות של שייר החל משנת 2016.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

"הרכישה של NPS מהווה צעד משמעותי בקידום האסטרטגיה של שייר להפוך לחברת ביוטכנולוגיה מתקדמת", מסר בהצהרה מנכ"ל החברה פלמינג אורנסקוב. "מדובר פה בצמיחה ובמחלות נדירות, והיא משתלבת בצורה מושלמת עם האסטרטגיה שלנו", הוסיף. NPS מתמחה בתרופות למחלות קיבה ומעיים.

הסכם הרכישה של שייר מגיע כחודשיים לאחר שנכשלה עסקת השתלטות של AbbVie  שבסיסה בדבלין. AbbVie התעניינה בשייר בשל האפשרות להפחית את תשלום המסים שלה, שכן בעקבות העסקה הייתה מעבירה החברה האמריקאית את בסיס המס שלה לאי ג'רזי. אולם שינויים בחוקי המס האמריקאיים הפכו את העסקה לפחות אטרקטיבית ובסופו של דבר היא לא יצאה לפועל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות