אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למרות שאין לה כסף - WTP שוקלת מסע עסקאות חובק עולם צילום: סטודיו zooz

למרות שאין לה כסף - WTP שוקלת מסע עסקאות חובק עולם

החברה של אמיר ברמלי ואבנר ארזי מחזיקה בקופה 2.9 מיליון שקל, לא מייצרת הכנסות - אך שוקלת רכישות בארה"ב וספרד, והלוואה לחברה צרפתית. ברמלי: "כל העסקאות מגובות בנכונות של רוביקון למימון"

12.01.2015, 13:06 | גיל קליאן

מפעל מיחזור הפסולת של אמיר ברמלי ואבנר ארזי, וו.טי.פי, עדיין לא הוכיח שהוא יכול לייצר הכנסות משמעותיות ורווח כלשהו - וכבר דיווחה וו.טי.פי (WTP) לבורסה היום (ב') כי היא יוצאת למסע רכישות מסביב לעולם. החברה ציינה כי כרגע אין לה כסף לביצוע  הרכישות, והיא שוקלת מימון של התוכנית באמצעות גיוס הון מארזי.

קראו עוד בכלכליסט

העסקה הראשונה שעומדת על שולחנה של וו.טי.פי הבורסאית לוקחת אותה לצרפת. שם, מדווחת החברה, היא שוקלת להעמיד הלוואה של 5 מיליון דולר לחברה צרפתית. וו.טי.פי לא דיווחה מי היא אותה חברה צרפתית ובמה היא עוסקת, אך כן דיווחה כי אותה הלוואה לתקופה של שנה וחצי תישא ריבית של 10% בשנה, ותובטח בנדל"ן. אותו נדל"ן, מדווחת החברה, שווה 5 מיליון דולר - כאשר המידע לגבי שווי הנכס נמסר לוו.טי.פי על ידי הלווה, ונכון לעכשיו לא נבדק עצמאית על ידי החברה.

העסקה השנייה לוקחת את החברה בטיסה ישירה לארה"ב - שם היא מדווחת על הסכם מורכב לשורה של השקעות תמורת מניות של חברת פלסטיקה. ההשקעה הראשונה תתבצע עד 2 במרץ 2015, בסך של 5 מיליון דולר תמורת 15.9% ממניות החברה האמריקאית. וו.טי.פי מציינת כי תוכל לבצע את ההשקעה הראשונית לפי ההסכם באמצעות ויתור על הלוואה שלה לחברה הצרפתית.

השלב השני של העסקה בארה"ב, הוא השקעה של 6 מיליון דולר תמורת 19.1% נוספים מניות החברה בארה"ב, כאשר חודשיים לאחר מכן תבצע השקעה נוספת של 3 מיליון דולר תמורת 14% מהמניות. השלב הסופי בעסקה בארה"ב הוא העמדת הלוואה על ידי וו.טי.פי של 13 מיליון דולר לתקופה של 4 שנים, בריבית של 7%-12% (בהתאם לביטחונות שיסופקו על ידי החברה בארה"ב). עם ההלוואה תקבל וו.טי.פי עוד 1% ממניות החברה, כך שתגיע בסוף יישום ההסכם לאחזקה של 50% בחברה האמריקאית תמורת השקעה כוללת של 14 מיליון דולר במזומן והלוואה של 13 מיליון דולר נוספים.

אמיר ברמלי, צילום: עמית שעל אמיר ברמלי | צילום: עמית שעל אמיר ברמלי, צילום: עמית שעל

וו.טי.פי תבחן שורה של שיתופי פעולה עם אותה חברת פלסטיקה. החזון של וו.טי.פי הוא לקלוט זרמים של פסולת ביתית, ולהפוך אותם לחומר גלם לתעשיית הפלסטיק או למוצרי פלסטיק סופיים לצרכן. החברה מדווחת כעת כי החברה האמריקאית תוכל לקבל זכויות בלעדיות לייבוא מוצרי הפלסטיק של וו.טי.פי (אם וכאשר יהיו קיימים בהיקף גדול) לארה"ב וקנדה.

העסקה השלישית בדיווח חובק העולם של וו.טי.פי מחזירה אותה לאירופה - שם היא מתכננת להשקיע בחברה ספרדית שעוסקת בייצור והפצה של מוצרי פלסטיק לפי שווי של 4 מיליון יורו. וו.טי.פי דיווחה כי עדיין לא החליטה אם תקנה רק שליש מאותה חברה או את כל מניותיה, כאשר אם תגיע לבעלות מלאה היא גם תעמיד מימון של 500 אלף יורו לחברה. כמו כן לוו.טי.פי יש אופציה לקנות נדל"ן שמשמש את החברה הספרדית תמורת 3 מיליון יורו.

מאחורי כל אותם עסקאות חובקות עולם עומד גם מתווך. וו.טי.פי לא חשפה את זהות המתווך, אך כן ציינה כי תשלם לו 5% כעמלת תיווך על כל אחת מהעסקאות שייתבצעו - וכן תספק לו אופציה לרכישה של 5% ממניות החברות שתרכוש בעקבות עסקאות אלה. מחיר המימוש יוצמד למחיר בו וו.טי.פי רכשה את המניות.

מדובר בתוכנית התרחבות שאפתנית מאוד עבור חברה שעדיין נמצאת בתחילת שלבי ייצור, באמצעות טכנולוגיה חדשה שטרם הוכח כי מצליחה למחזר פסולת ביתית לחומר גלם לחברות פלסטיק - וכן טרם הוכיחה כי היא מסוגלת לעשות זאת בהיקפים גדולים ובצורה רווחית. הייצור באתר חברה החל רק בשבועות האחרונים, והיא למעשה נטולת הכנסות נכון למועד פרסום הדו"ח האחרון של החברה - לרבעון השלישי. דו"ח זה חשף כי נכון לסוף הרבעון השלישי בקופת החברה יש מזומנים של כ-2.9 מיליון שקל - נמוך משמעותית מצורכי תוכנית ההתרחבות הגלובלית והשאפתנית עליה דיווחה החברה היום לבורסה.

על כך אמר ברמלי בשיחה עם "כלכליסט", כי מדובר ב"עסקאות עם חברות שרוצות לקנות מפעלים מוו.טי.פי על בסיס הטכנולוגיה של החברה. כל העסקאות מגובות בנכונות של רוביקון (חברת האחזקות של ברמלי, שמחזיקה בין השאר בקרן הלוואות – ג.ק) למימון העסקאות, אבל עדיין שום דבר עוד לא סגור".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות